Iskra zapaliła

/PISZ/

Echo Dnia Podkarpackie

Miłą niespodziankę sprawili swym kibicom piłkarze Iskry Sobów, remisując w wyjazdowym spotkaniu z faworytem rozgrywek zespołem Budo Instalu Turbia. Aż dziewięć goli obejrzeli w meczu dwóch beniaminków kibice w Pysznicy, lepsi okazali się piłkarze ze Ździar i zostali liderem tabeli! Cenny remis z Jastkowic wywieźli piłkarze Stali Nowa Dęba.

* KP Zarzecze - Czarni Lipa 1:0 (1:0), Świeca 39.

Zarzecze: Pardyak - Wojtowicz, Kostyra, Podsiedlik, Klimek - Kobylarz (60 Drąg), Szkutnik, Szpojnarowicz (66 Dudzic), Świeca - Wołoszyn, Kapica (83 Dul).

Czarni: Tarka - Torba, G. Tur, Winiarski, M. Mikuła - Brzeziński (72 Zieliński), Dudek, Tryka, Rusinek - Goch, Turek.

Żółte kartki: Kapica, Szpojnarowicz (Z), Turek (C). Sędziował: G. Cichoń ze Stalowej Woli. Widzów 150.

Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Ulanowie, a wynik jego wżył się do ostatnich sekund.

W 39 minucie Kostyra posłał mocne dośrodkowanie w pole karne gości, a tu najprzytomniej zachował się Świeca i mocnym strzałem z pięciu metrów nie dał szans obrony Tarce. Gol ten wymógł na obu drużynach taktykę, która w drugiej połowie polegała na atakowaniu gości i spokojnym "pilnowaniu" wyniku przez miejscowych. W 85 minucie gry goście stanęli przed olbrzymią szansą doprowadzenia do wyrównania, ale ku ich rozpaczy piłka po strzale Turka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole.

Ocenia mecz:

Jerzy Janik, działacz Retmana Ulanów: Mecz mógł się podobać. Zarzecze, które jesienią grać będzie swe mecze w roli gospodarza na naszym stadionie zdobyło "gola do szatni", a w drugiej połowie mądrze pilnowało wyniku. Nowy trener Zarzecza Dariusz Igras opracował skuteczną taktykę na to spotkanie. Gra Czarnych, mimo porażki, mogła się podobać i drużyna ta na pewno nie będzie dostarczycielem punktów w tym sezonie.

* Budo Instal Turbia - Iskra Sobów 1:1 (1:1), Sroka 3 - Stasiak 41.

Kiedy już po 3 minutach gry gospodarze za sprawą skutecznie wyegzekwowanego rzutu wolnego przez Srokę objęli prowadzenie, wydawało się, że faworyt pewnie sięgnie po komplet punktów. Ale sobowianie zdołali zdobyć gola "do szatni". Z 16 metrów strzelał Wilk, Stasiak zmienił kierunek lotu piłki i jak się później okazało ustalił wynik spotkania.

* LZS Łętownia - Sokół Kamień 2:3 (0:2), Kuraś 55 z karnego, Kida 70 - Wach 15 z karnego, Podsiadły 30, 80.

Zacięty emocjonujący mecz, w którym popisał się Podsiadły. Pomocnik Sokoła dwukrotnie perfekcyjnie wykonywał rzuty wolne, po których piłka wpadała do bramki gospodarzy.

* Bukowa Jastkowice - Stal Nowa Dęba 1:1 (0:1), Tokarczyk 56 - Sudoł 37.

Ozdobą meczu był gol strzelony przez Sudoła, który otrzymał dokładne podanie od Żywca i pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera miejscowych. Najlepszym piłkarzem na boisku był jednak bramkarz gości Piotr Kunat.

* Unia II Nowa Sarzyna - Orzeł Rudnik 2:1 (0:1), Sroka 62, Cebula 83 - Skoczylas 35.

Po pierwszej połowie nie zanosiło się na happy end miejscowych. Jednak po zmianie stron podopieczni trenera Zenona Jańca przypuścili szturm na bramkę gości i nie tylko zdołali odrobić straty, lecz także zapewnili sobie wygraną.

* Sparta Jeżowe - Korona Majdan Królewski 1:0 (0:0), Puchalski 65.

Decydująca dla losów meczu okazała się 65 minuta gry, kiedy to Puchalski przytomnym strzałem zapewnił swojej drużynie zasłużone zwycięstwo.

* Olimpia Pysznica - LZS Ździary 4:5 (1:2), Bąk 32, Bajgierowicz 55, 65, samobójcza 70 - Dołgan 10, Jeż 15, 71, Kuśmierczyk 56, 90+3.

Emocjami z tego meczu można byłoby obdzielić kilka spotkań. W przedłużonym czasie gry pięknym strzałem popisał się najskuteczniejszy gracz beniaminka ze Ździar Dariusz Jeż, po którym piłka wylądowała w "okienku" bramki gości.

Pauzowała: Sanna Zaklików.

Ocenia kolejkę

Stanisław Kurlej, prezes LZS Łętownia:
    - Trudno doszukiwać się niespodzianek. Stal Nowa Dęba potwierdziła, że będzie silna dla najlepszych, a Budo Instal Turbia i Bukowa Jastkowice jeszcze złapią odpowiedni rytm gry. Co się tyczy liderów, to Sokół Kamień jest poukładaną drużyną i może trochę "namieszać". Na ocenę beniaminka ze Ździar jeszcze poczekajmy kilka kolejek, choć komplet punktów w dwóch meczach budzi szacunek.

Najlepsi strzelcy: 5 - Jeż (Ździary), 3 - Podsiadły (Sokół), 2 - Bajgierowicz (Olimpia), Skoczylas (Orzeł).

Jedenastka kolejki: Kunat (Stal) - Winiarski (Lipa), Kostyra (Zarzecze), Sroka (Unia II) - Puchalski (Sparta), Podsiadły (Sokół), Stasiak (Iskra), Kuśmierczyk (Ździary), Sudoł (Stal) - Jeż (Ździary), Bajgierowicz (Olimpia).

W następnej kolejce, 20/21 sierpnia: Korona - Olimpia, Czarni - Sparta, Orzeł - Zarzecze, Iskra - Unia II, Stal - Turbia, Sokół - Bukowa, Sanna - Łętownia, pauzuje: LZS Ździary.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.