"Złoto" Augustyna

/PISZ/

Echo Dnia Podkarpackie

Reprezentanci mieleckiego Sokoła zdominowali tradycyjne ogólnopolskie zawody chodu sportowego o Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, które rozegrane zostały w tym mieście.

Rywalizację na dystansie 10 km juniorek wygrała Paulina Buziak, która pokonała ten dystans w czasie 48,50 min., rywalizację juniorów młodszych na dystansie 10 km wygrał Paweł Krawczyk - 44,45, a na 5 km młodzików triumfował Łukasz Augustyn - 23,08.
    - Na zawody do Gdańska pojechaliśmy prosto ze zgrupowania w Ustce, szło nam się dobrze, ale trasa była bardzo trudna, nierówna i sporo było na niej wzniesień. Sprawiła nam ona trochę kłopotów, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni - powiedziała nam triumfatorka chodu juniorek Paulina Buziak.

Przy okazji gdańskich zawodów rozegrane zostały młodzieżowe mistrzostwa Polski. Triumfował w nich wychowanek mieleckiego Sokoła Rafał Augustyn, który dystans 20 km pokonał w czasie 1.24,40. Augustyn, który jest studentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego i reprezentuje barwy tamtejszego AZS, nie miał sobie na trasie równych. - Nadal jesteśmy potęgą w chodzeniu - krótko, aczkolwiek bardzo trafnie podsumował występ swoich podopiecznych trener chodziarzy Sokoła Mielec Józef Wójtowicz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.