Stypa czy jubileusz

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jest praktycznie przesądzone, że niebawem powstanie w Tarnobrzegu nowy klub piłkarski, który przejmie czwartoligową drużynę tarnobrzeskiej Siarki oraz grupy młodzieżowe funkcjonujące w tym klubie!

  Spotkanie założycielskie w sprawie przejścia sekcji piłki nożnej Siarki na autonomię było koniecznością, bo klub tonie w długach, a niektórzy dłużnicy, na przykład Przedsiębiorstwo Energii Cieplnej, nie mogąc doczekać się należności oddają sprawy do sądu. Prezes Siarki Wacław Salamucha nie ukrywał więc problemu.

  - Zadłużenie nas zjada i brakuje pieniędzy na działalność. Tak dalej nie da się ciągnąć. Najwyższy czas zacząć działać, a nie bić piany - mówił do zebranych w restauracji "Tapima".

  I faktycznie, poza nielicznymi wyjątkami niepoważnych wystąpień nikt piany nie bił, ale nie wiadomo, czy udałoby się ustalić jakiekolwiek konkrety, gdyby nie zdecydowana postawa prowadzącego zebranie Janusza Kłosa. Niektórzy bowiem zamiast mówić o przyszłości tarnobrzeskiej piłki, woleli wymieniać uwagi z posłem Władysławem Stępniem oraz byłym znakomitym reprezentantem Polski Grzegorzem Lato, który swą obecnością sprawił wszystkim bardzo miłą niespodziankę. Lato wymienił poglądy i sugestie na temat powołania w Siarce autonomii, mówił o tym, jak z problemem zadłużenia radziła sobie i radzi nadal mielecka Stal. Niestety, nie wszyscy, którzy otrzymali zaproszenia, przyszli na spotkanie, zabrakło między innymi prezydenta Tarnobrzega Jana Dziubińskiego, który jest przecież obecny prawie na każdym meczu tarnobrzeskich futbolistów...

  Powołano siedmioosobowy zespół, którego celem będzie nie tylko opracowanie statutu Autonomicznego Klubu Sportowego Piłki Nożnej w Tarnobrzegu, ale też jak najlepsze przygotowanie spotkania założycielskiego nowego stowarzyszenia, które odbędzie się 10 października. W grupie tej znaleźli się: Janusz Kłos, Zbigniew Hara, Krzysztof Jabłoński, Marek Bukała, Norbert Mastalerz, Jan Czarnecki oraz Zbigniew Szczytyński.

  Zebrani mówili też o konieczności przyspieszenia spraw związanych z przejęciem stadionu przez miasto. Zadawano też retoryczne pytania, co z Klubem Sportowym Siarka będzie po przejściu na autonomię sekcji siatkówki i piłki nożnej? Zostanie on bowiem wtedy bez sekcji. Niewykluczone, że zwołane zostanie wtedy walne nadzwyczajne zebranie członków KS Siarka, którzy zadecydują o jego ewentualnej likwidacji bądź innej formie działalności. Wszak w marcu 2007 roku minęłoby 50 lat od chwili, kiedy z dwóch działających w Tarnobrzegu klubów, Ogniwa oraz Spójni, powstał jeden - właśnie Siarka. Szkoda by więc było, aby zamiast hucznych obchodów jubileuszu była stypa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!