Brutale w akcji!

/PISZ/

Brutale w akcji! Arbitrzy mieli wiele pracy, pokazując wiele żółtych i czerwonych kartek. Po ubiegło tygodniowym niespodziewanym zwycięstwie w Kamieniu, tym razem piłkarze drugiej drużyny Unii Nowa Sarzyna sprawili przykrą niespodziankę swym kibicom, ulegając na własnym boisku Sannie Zaklików, dla której było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Turbia pewnie pokonała rywali z Łętowni, a gole dla gospodarzy strzelili między innymi bracia Piotr i Paweł Sojeccy.

* Unia II Sarzynianka Nowa Sarzyna - Sanna Zaklików 0:1 (0:1), Baran 6.

Unia II: Osipa - Konior, K. Cebula (46 Derylak), Korzystka, Paszek - Strojek (60 T. Cebula), Brusik, Zastawny, Sroka - Bigas (46 Lisowiec), Kręcidło (75 Tinc).

Sanna: Grzyb - Bijak, B. Zakościelny, D. Zakościelny, Tur, Mikoś - Pankowski, Sołtys (70 Wałek), Baran - R. Zakościelny, Zdyb (75 Wójcik).

Czerwone kartki: Brusik (U, 75 za drugą żółtą), T. Cebula (U, 78 min, za uderzenie rywala). Żółte: Sroka, Korzystka, Brusik, Osipa, Konior, Derylak (U) - Mikoś, Sołtys, Pankowski (S). Sędziował: S. Środek z Antoniowa. Widzów 150.

Gospodarze ostro natarli na rywali, ale zostali srodze skarceni, bo już pierwsza akcja zaklikowian przyniosła im zwycięskiego, jak się później okazało, gola. W drugiej połowie zespół Sanny skoncentrował się na defensywie, z czym sarzynianie nie mogli sobie poradzić, a po kontrach gości mogli stracić kolejne gole. Im bliżej było końca meczu, tym coraz więcej było nerwów oraz brutalnych zagrań. Właśnie dlatego gospodarze kończyli mecz w "dziewiątkę".

Ocenia mecz
Zenon Janiec, trener Unii II Nowa Sarzyna:
- Goście dokonali nie lada sztuki, bo przecież my na własnym boisku nie zwykliśmy przegrywać. Nie chciałbym usprawiedliwiać naszej porażki pracą arbitrów, ale nie spisali się oni najlepiej. W pierwszych minutach mieliśmy dwie "setki", których nie wykorzystaliśmy. Później straciliśmy gola i w naszą grę wkradł się chaos, a pod koniec meczu nawet nerwy. Moim zdaniem w tym meczu należały nam się dwa rzuty karne.

* Budo Instal Turbia - LZS Łętownia 5:0 (2:0), Piotr Sojecki 2, Paweł Sojecki 32, Sroka 57, Szafran 78, Gromadzki 87.

Turbia: Siudak - Butryn (65 Jarosz), Filip, Stelmach, Gondek - Gruszczyk, Partyka, Dziadura (65 Słowik), Sroka - Paweł Sojecki (46 Gromadzki), Piotr Sojecki (58 Szafran).

Łętownia: Niedbała - Słomiany, Z. Baran, Szuba, M. Baran (65 Sibiga) - Kida (56 Kuraś), Wraga, Półćwiartek, Kuraś - Łysko, Olejarz.

Żółta kartka: Z. Baran (Ł). Sędziował: T. Myszka ze Stalowej Woli. Widzów 150.

W pierwszej połowie gole dla zespołu z Turbii strzelili bracia Piotr i Paweł Sojeccy, i choć w drugiej połowie opuścili boisko, to godnie zastąpili ich koledzy, dokładając jeszcze trzy kolejne celne trafienia.

- Goli mogło, a nawet powinno, być znacznie więcej. Zespół z Łętowni wbrew pozorom wcale nie ograniczał się do obrony swojej bramki, chwilami grali nawet całkiem poprawnie, ale na naszą drużynę było to zbyt mało - stwierdził po meczu szkoleniowiec Budo Instalu Leszek Brzeziński.

* KP Zarzecze - Sokół Kamień 1:2 (0:0), Kapica 77 - Saj 55, Wach 85.

Zarzecze: Pardyjak - Szkutnik, Igras, Wojtowicz, Podsiedlik - Kostyra (65 Dul), Klimek (37 Herdzik), Szpojnarowicz, Kobylarz - Wołoszyn, Kapica.

Sokół: Hanus - Saj (81 Sabat), Bajek, Nowak, Piróg - Wierzbowicz, Polak, Wach, Słonina - Podsiadły, Socha.

Czerwona kartka: Podsiedlik (Z, 54 min., za drugą żółtą). Żółte: Podsiedlik, Wojtowicz, Szkutnik, Szpojnarowicz (Z), Nowak, Polak, Podsiadły, Sroka, Wierzbowicz (S). Sędziował: J. Grygiel z Nowej Dęby. Widzów 200.

Liczba kartek, jakie arbiter pokazał piłkarzom obu drużyn, najlepiej obrazuje, jaki był to mecz i jak "szanowali" się w nim gracze obu drużyn.

W pierwszej połowie najlepszą sytuację do zdobycia gola miał Kapica, który w 10 min trafił w boczną siatkę bramki gości. Emocje rozgorzały po przerwie. Najpierw czerwoną kartkę otrzymał Podsiedlik, a osłabieni gospodarze minutę później stracili gola. Wyrównał Kapica mocnym strzałem z sześciu metrów, w wynik meczu ustalił na pięć minut przed jego zakończeniem Wach, który skutecznym strzałem wykończył kontrę w wykonaniu swego zespołu.

* Sparta Jeżowe - Stal Nowa Dęba 2:0 (1:0), Tabaka 40, Puchalski 55.

* Olimpia Pysznica - Iskra Sobów 2:5 (1:4), samobójcza 10, Sobiło 84 - Wartoń 4, 20, 22, Zając 9, Wilk 61.

* LZS Ździary - Orzeł Rudnik 3:2 (0:1), Stępniewski 2, 60 z karnych, Spyrka 78 - Skoczylas 2, Cerwik 88.

* Korona Majdan Królewski - Czarni Lipa 1:0 (1:0), Ł. Kopeć 28.

Pauzowała: Bukowa Jastkowice.

Ocenia kolejkę
Tadeusz Mikliński, kierownik drużyny Sanny Zaklików:
- Sprawiliśmy największą niespodziankę kolejki, a może nawet i sensację. Przecież nikt nie dawał nam szans przed tym meczem, ale chłopcy zagrali rozsądnie i mogliśmy w Nowej Sarzynie wygrać wyżej. Teraz gramy z bardzo dla nas niewygodnym Zarzeczem, ale jestem dobrej myśli. Po wysokiej wygranej nad Łętownią widać, że Turbia będzie faktycznie faworytem numer jeden do awansu, to poukładany zespół.

Najlepsi strzelcy: 6 - Jeż (Ździary), 5 - Kuśmierczyk (Ździary), Wartoń (Iskra), Rzeszutko (Bukowa), 4 - Tabaka (Sparta), Skoczylas (Orzeł), Sroka (Turbia), Turek (Czarni).

Jedenastka kolejki: Frańczak (Korona) - Bajek (Sokół), Gondek (Turbia), Bijak (Sanna) - Zając (Iskra), Puchalski (Sparta), Wołoszyn (Zarzecze), Kopeć (Korona) - Piotr Sojecki (Turbia), Wartoń (Iskra), Stępniewski (Ździary).

W następnej kolejce, 17-18 września: Orzeł Rudnik - Korona Majdan Królewski, Iskra Sobów - LZS Ździary, Stal Nowa Dęba - Olimpia Pysznica, Sokół Kamień - Sparta Jeżowe, Sanna Zaklików - KP Zarzecze, LZS Łętownia - Unia II Nowa Sarzyna, Bukowa Jastkowice - Budo Instal Turbia, pauzują: Czarni Lipa.