"Wygrana" Tłoków

/PISZ/

Przez 7 minut piłkarze Sandecji Nowy Sącz grali z Tłokami Gorzyce, z jednym tylko młodzieżowcem w składzie. Na boisku wygrali 2:0, ale prowadzący rozgrywki Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej wykrył "szwindel" i przyznał gorzyczanom walkower 3:0.

Zgodnie z przepisami, w drużynie trzecioligowej musi grać minimum dwóch młodzieżowców, a więc zawodników, którzy nie ukończyli 21 lat. W 69 minucie meczu w Gorzycach doszło do zmiany w zespole gości, będący seniorem Michał Gryźlak wszedł na boisko za młodzieżowca Pawła Rysiewicza. Nim sądecczanie zorientowali się w gafie minęło 7 minut meczu, po których za zdobywcę pierwszego gola w tym meczu Mariusza Mężyka, wszedł młodzieżowiec Dawid Basta.

Przepisy zostały jednak przez drużynę Sandecji pogwałcone i spotkanie zweryfikowane zostało jako walkower 3:0 dla Tłoków. Po tej "wygranej" gorzyczanie awansowali z 13 miejsca na 7 pozycję, mając na koncie 12 punktów i stosunek bramkowy 10:12.