"Plamy" nie było

/PISZ/

Echo Dnia Podkarpackie

W meczu I ligi piłki ręcznej mężczyzn STAL MIELEC pokonała Unię Tarnów 36:25 (21:13).

Stal: Lipka, Zieliński - Basiak 11, Sobut 7, M. Kubisztal 7, Pawluś 5, Wilk 3, Rybak 1, Szczerba 1, M. Kubisztal 1.

Unia: Peska, Wieczorek - Greczyński 7, Sajdak 3, Nienajadło 3, Zaucha 3, Bieś 3, Wojdyło 2, Ciapała 1, Chudzik 1, Tokarski 1, Ogarek 1.

Był to zdecydowanie najlepszy mecz szczypiornistów Stali w tym sezonie.
    Spotkanie miało kilka "smaczków", bowiem w Stali gra czterech byłych zawodników Unii, a szkoleniowcem mielczan jest mieszkający na co dzień w Tarnowie i związany z tarnowskimi "jaskółkami" od wielu lat Stanisław Kubala.

Kubala tak rozpracował rywali, że ci uzyskaniem korzystnego wyniku łudzili się tylko na początku meczu. Po kilku akcjach i celnym trafieniu Marcina Zauchy tarnowianie wygrywali 2:1. Było to ich pierwsze i ostatnie prowadzenie w tym meczu. Po kilkunastu dalszych minutach jego trwania gospodarze wygrywali 8:3 i później już tylko pilnowali wyniku, stale powiększając przewagę, która w 45 minucie osiągnęła nawet 12 bramek różnicy. Mielczanie szczególnie dobrze zagrali w obronie, udany występ zanotowali też dwaj bramkarze mieleckiego zespołu, Krzysztof Lipka oraz Mikołaj Zieliński.

- Szybko osiągnęliśmy przewagę i cały czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania. W przerwie uczulałem zawodników, by grali rozważnie taktycznie. "Plamy" nie dali, ale indywidualne błędy się zdarzały - stwierdził po meczu szkoleniowiec mieleckiego zespołu Stanisław Kubala.

W pozostałych spotkaniach: KSS PR Końskie - AZS AWF Biała Podlaska 25:25, MTS Chrzanów - Vive II Kielce 30:25, BKS Bochnia - Wisła Sandomierz 25:21, AZS UMCS Lublin - Gwardia Opole 26:28, Pogoń Zabrze - Viret Zawiercie 24:26, pauzował ASPR Zawadzkie.

W następnej kolejce, 8 października: Zawadzkie - Stal.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.