Wtorek w Siarce!?

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Paweł Wtorek, Marcin Dziewulski, Michał Gielarek i Dariusz Papierz - to piłkarze, którzy być może wzmocnią wiosną czwartoligową drużynę tarnobrzeskiej Siarki i poprowadzą tarnobrzeski zespół do trzeciej ligi.

  Trzej pierwsi grali jesienią w Tłokach, ale w Gorzycach piłkarze dostali "wolną rękę" w szukaniu nowych pracodawców (o czym piszemy w innym miejscu), ale działacze Siarki nie czekali na zły rozwój sytuacji w Gorzycach, rozmawiali z piłkarzami już wcześniej.

  - Nie zaprzeczam i nie potwierdzam, ale przyznam, że ci piłkarze pasowaliby mi do drużyny.
  Nic nie zostało jednak ustalone, to sprawa bardziej przyszłości niż teraźniejszości - twierdzi szkoleniowiec tarnobrzeskiej Siarki Stanisław Gielarek, który bardzo niechętnie mówi na temat zmian kadrowych w swoim zespole. Nic dziwnego, nie chciałby, by ta sprawa ujrzała światło dzienne.

  Największym zaskoczeniem jest osoba Dariusza Papierza, który grał w Siarce za czasów, kiedy zespół ten występował w drugiej i trzeciej lidze. Później odszedł do Pogoni Staszów, którego to klubu jest wychowankiem, a następnie występował w trzecioligowej Stali Rzeszów. Przez ostatnie pół roku nie grał jednak nigdzie, a wiadomo, że "wilka ciągnie do lasu". Z naszych informacji wynika, że trener Gielarek nawiązał już kontakt z tym zawodnikiem.

  - O czym rozmawialiśmy? No, a o czym mogą rozmawiać faceci związani z piłką nożną? Oczywiście o piłce, także o Siarce - z rozbrajającym uśmiechem mówi szkoleniowiec.

  Syn trenera Michał (wychowanek Siarki) oraz Marcin Dziewulski byli namawiani do gry w tarnobrzeskim zespole już latem, ale zostali w Tłokach. Trzecia liga to nie czwarta. Ale teraz sytuacja już się zmieniła. Trenerowi Siarki najbardziej zależy na wtorku, o którym zawsze i wszędzie wypowiadał się w samych superlatywach. - Wtorek? Ten chłopak wie, na czym polega gra w piłkę, może to robić z zamkniętymi oczami - mówi Gielarek.

  Piłkarze Siarki zakończyli już okres roztrenowania, a na pierwszych w nowym roku zajęciach spotkają się 5 stycznia. Rozgrywanie gier kontrolnych "siarkowcy" rozpoczną 1 lutego meczem z Budo Instalem Turbia w Tarnobrzegu, następnie grać będą: 4 lutego z GKS Świniary u siebie, 8 lutego, z Unią Nowa Sarzyna w Tarnobrzegu, 11 lutego z Wisłoką Dębica w Tarnobrzegu, 15 lutego ze Stalą Stalowa wola w Tarnobrzegu, 18 lutego z Igloopolem Dębica na wyjeździe, 22 lutego z Czarnymi Połaniec w Tarnobrzegu, 25 lutego ze Stalą Mielec na wyjeździe, 1 marca z Tłokami Gorzyce w Tarnobrzegu i 4 marca z Alitem Ożarów w Tarnobrzegu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!