Utopione w Nafcie

/PISZ/

Echo Dnia Podkarpackie

W meczu Ligi Siatkówki Kobiet Nafta-Gaz Piła pokonała STAL MIELEC 3:0 (25:15, 25:10, 25:15).

Stal: Torokova, Waligóra, Kobiela, A. Wilk, Tomasekova, Plebanek oraz Ząbek (libero), Turbak, D. Wilk.

Nafta-Gaz: Bełcik, Bednarek, Dziękiewicz, Lipicer, Strządała, Kosmatka oraz Zenik (libero), Wysocka, Chojnacka, Manikowska.

Sędziowali: B. Nowak i W. Cieślik z Bielska-Białej. Widzów - 1300.

Porażki, nawet tej 0:3, można się było w Pile spodziewać, bowiem kluby i drużyny dzieli organizacyjna i sportowa przepaść.

Usprawiedliwieniem i to dość istotny był fakt, iż w tygodniu poprzedzającym choroby oraz infekcje dotknęły: Magdalenę Kobielę, Agatę Wilk, Annę Kicior-Jędrejek oraz Katarzynę Ząbek, które nie mogły uczestniczyć w treningach. Na mecz musiały jednak jechać, bo, w mieleckiej drużynie sytuacja kadrowa jest kiepska.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 6:1. Właśnie przy takim stanie trener Jacek Wiśniewski poprosił o pierwszą przerwę techniczną i nieco uspokoił skołatane nerwy swoich podopiecznych. Wyraźną przewagę cały czas posiadały jednak miejscowe, wygrywając za pierwszym setbolem po ataku Beaty Strządały. Krótką historię miała druga partia, która rozpoczęła się od prowadzenia pilanek 5:0. Najlepszy w wykonaniu naszej drużyny był trzeci set. Mielczanki prowadziły w nim 3:2, a wyrównana walka trwała do stanu 7:7. Później już gospodynie "odjechały", a spotkanie zakończyło się po 67 minutach gry.

Wczoraj obie drużyny rozegrały mecz w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Ponownie górą były pilanki zwyciężając 3:0 (25:21, 21:14, 25:21).

W pozostałych spotkaniach: Stal Bielsko-Biała - AZS AWF Poznań 3:0 (25:19, 25:14, 25:21), Piast Szczecin - ZEC ESV Gwardia Wrocław 2:3 (25:23, 17:25, 14:25, 25:22, 15:11), Grześki Kalisz - Dalin-Equus Myślenice 3:0 (25:12, 25:15, 25:17), Centrostal Focus Park Bydgoszcz - Muszynianka-Fakro Muszyna.