Obarczył sędziów

Krzysztof URBAŃSKI

W meczu pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn Unia Tarnów przegrała ze STALĄ MIELEC 27:35 (12:17).

Stal: Lipka, Banaś - D. Kubisztal 8 (7 z karnych), Wilk 7, Basiak 6, Pawluś 4, M. Kubisztal 3, Sobut 3, Rybak 2, Gąsior 1, Surowiec 1, Łukasik, Nowak.

Unia: Wieczorek, Wojtanowski - Niedojadło 7, Bieś 6, Wojdyło 4, Grzesik 3, Chrzan 2, Hudzik 2, Ciapała 2, Sajdak 1, Ogarek, Ziętkowski, Patyk.

Sędziowali: P. Kwapisz z Puław i D. Pałkowski z Zamościa. Widzów 80 (w tym 40 z Mielca). Kary: 8-16.

Ten mecz był ważny dla mielczan, a zwłaszcza dla kilku z nich, którzy tak jak bracia Kubisztalowie czy Maciej Gąsior pochodzą z Tarnowa. Gospodarze w całym meczu prowadzili tylko raz, w pierwszej minucie, po zdobyciu pierwszej bramki. Potem górowała już tylko Stal. Goście kontrolowali grę, choć czasem wydawało się inaczej. Mając przewagę 5:1, mielczanie nie uszanowali jej i po kilkunastu minutach było już 7:6. W tym momencie skutecznością popisał się Paweł Wilk, który w minutowych odstępach zdobył trzy bramki z rzędu. Ostatnie minuty pierwszej połowy to zryw Stali, która ze stanu 9:9, skończyła pierwsza połowę z pięcioma bramkami przewagi, a po przerwie już tylko pilnowali wyniku.

Podopieczni Stanisława Kubali mimo wygranej zmarnowali mnóstwo sytuacji, które mogły znacznie zwiększyć rozmiar wygranej. Raczej mało wymagający przeciwnik sprawił, że na kilkanaście minut przed końcem meczu, goście myśleli już o świętowaniu kolejnego zwycięstwa. Trener Stali pozwolił zagrać młodszym zawodnikom, z których tylko Rybak rzucił dwie bramki. Przegraną swojej drużyny, trener Unii Franciszek Gąsior (ojciec Maćka) zrzucił na stronnicze sędziowanie meczu.