Zero "Motyla"

/PISZ/, /ARKA/

Echo Dnia Podkarpackie

W meczu pierwszej ligi koszykarzy Legion Legionowo pokonał SIARKĘ TARNOBRZEG 75:64 (18:19, 19:8, 17:19, 21:18).

Siarka: Kardaś 17 (4x3), Bielak 12 (2x3), Sudowski 9, Wall 8, Włodarczyk 5 - Polek 6 (1x3), Goss 4, Papka 3 (1x3), Marciniak, Gil, Stępień.

Legion: Szybilski 21, Wójcicki 11, Zajączkowski 10, Paszkiewicz 10 (2x3), Dryjański 7 - Okoła 6, Szczepaniak 6, Exner 4, Makulec.

Sędziowali: Bartłomiej Wojdak, D. Zapolski i W. Woźniewski z Wrocławia. Widzów 400.

Niestety, koszykarzom Siarki nie udało się wygrać w Legionowie i stracili tym samym szanse walki o pierwszą "ósemkę" przed play off.

"Siarkowcy" zagrali w Legionowie bez Łukasza Grzegorzewskiego, na dodatek w słabszej dyspozycji był czołowy dotychczas gracz zespołu Marcin Marciniak. Popularny "Motyl" przez 19 minut swego pobytu na parkiecie nie zdobył ani jednego punktu! Tradycyjnie silnym punktem naszej drużyny były rzuty za trzy punkty. Między innymi dzięki temu pierwszą kwartę 19:18 wygrali tarnobrzeżanie. Nieco to rozzłościło miejscowych. W drugiej "ćwiartce" swoje spore możliwości zaprezentował Piotr Szybilski, który wespół z Jakubem Dryjańskim oraz Rafałem Wójcickim rozmontowywali defensywę gości. Na przerwę Legion zszedł, prowadząc 37:27 i choć trzecią kwartę tarnobrzeżanie wygrali dwoma punktami - 19:17, a w czwartej "Siarkowcy" doszli rywali na cztery punkty. Niestety, wtedy właśnie ochoczo zaczęli odgwizdywać naszej drużynie przewinienia arbitrzy i boisku opuścili kolejno: Maciej Sudowski, Michał Marciniak i Daniel Wall...

- Średnio w meczu nasi zawodnicy popełniają dwadzieścia trzy przewinienia, w Legionowie arbitrzy odgwizdali nam ich aż trzydzieści sześć, to chyba nie wymaga komentarza. O końcowym wyniku zadecydowała druga kwarta, a w naszych szeregach bardzo widoczny był brak Łukasza Grzegorzewskiego - stwierdził szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Czesław Daś.

* Basket Kwidzyn - STAL STALOWA WOLA 67:72 (16:17, 14:24, 22:10, 15:21).

Stal: Prawica 35 (5x3), Pydych 13 (2x3), Bieleń 11 (1x3), Grzyb 4, Malcherczyk - Zalewski 7 (1x3), Grocki 2, Szewczyk.

Basket: Puncewicz 18 (5x3), Prus 15 (1x3), Basiński 11 (1x3), Potulski 11, Lisewski 8 - Wojdyła 2, Biela 2, Zych.

Sędziowali: T. Aleksandrowicz, G. Łata, M. Nowak z Lublina. Widzów: 400.

Stal rozegrała spotkanie z Basketem w Kwidzynie awansem już w piątek, relację z niego zamieściliśmy w sobotnim wydaniu "Echa Dnia". Nasz zespół rozegrał znakomite zawody, a klasą dla siebie był Roman Prawica, który zdobył niemal połowę punktów dla swojej drużyny.

W innych meczach: Pyra Poznań - Sokół Łańcut 87:93, Znicz Jarosław - Zastal Zielona Góra 70:62, CKS Czeladź - Spójnia Stargard Szczeciński 94:69, Kager Gdynia - Tytan Częstochowa 95:88, Team Polska Katowice - Górnik Wałbrzych, Znicz Pruszków - AZS Radom.

W następnej kolejce, 22 lutego: Stal - Sokół, Siarka - Team.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.