Żurek dla Mosesa

  Rozmawiał Piotr SZPAK

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowym piłkarzem czwartoligowej drużyny mieleckiej Stali został 27-letni Kameruńczyk Moses Esingla Molongo, który w mieleckiej drużynie będzie grał ze swym rodakiem Jeanem Ngody.

  * W jakim klubie rozpoczynałeś grę w piłkę? - zapytaliśmy Mosesa.

  - W Victorii United. Awansowałem ze swoim klubem do drugiej, a po roku gry od razu do pierwszej ligi. Byłem powoływany do reprezentacji juniorów Kamerunu, to właśnie dzięki temu trafiłem do Polski.

  * Jak długo jesteś w Polsce?

  - Przyjechałem w 1997 roku, a więc dziewięć lat temu, ale nie jestem tu cały czas. Przez trzy lata grałem na Ukrainie, pół roku w Czechach. Najpierw grałem przez trzy lata w pierwszej lidze w Zagłębiu Lubin. Później wyjechałem i grałem na Ukrainie (między innymi w Wołyniu Łuck, drużynie, której drugim trenerem był Piotr Kuszłyk, były szkoleniowiec Tłoków Gorzyce - przyp. pisz). Wróciłem do Polski w ubiegłym roku i jesienią grałem w Trzebiatowie.

  * I podobno robiłeś tam furorę.

  - Chyba tak (śmiech). Strzeliłem dziewiętnaście bramek jesienią. Jak przychodziłem, tamtejsza drużyna była na przedostatnim miejscu, teraz jest liderem (Rega-Merida Trzebiatów ma pięć punktów przewagi nad drugim w czwartej lidze zachodniopomorskiej zespołem Pogoni Barlinek - pisz). Chciałem nawet grać w Trzebiatowie nadal, ale jak dowiedziałem się, że Ngody (Jean Ngody - drugi z Kameruńczyków trenujący ze Stalą - pisz) jest w Mielcu, to i ja zdecydowałem się na przeprowadzkę.

  * Jak zostałeś przyjęty przez zawodników z Mielca?

  - Bardzo przyjaźnie. Jestem tu dopiero kilka dni, ale już zauważyłem, że atmosfera jest świetna.

  * Uważasz że Stal ma szansę awansować do trzeciej ligi?

  - Po tym, co się tu o tym mówi, po tym, jak zobaczyłem umiejętności tutejszych zawodników, to jestem przekonany, że Stal awansuje.

  * Nie przeszkadza ci leżący wszędzie śnieg?

  - Przeszkadza, i to bardzo. Jak będzie zielona trawa, to wtedy pokażę, co potrafię. Teraz mam trochę zaległości treningowych, poza tym na śniegu nie lubię trenować i grać.

  * Świetnie mówisz po polsku.

  - Nauczyłem się tego w Lubinie. Byłem tam w końcu trzy lata. Mówię też po rosyjsku, czesku, francusku oraz angielsku. Języków uczę się w zasadzie bardzo szybko.

  * W Afryce rodziny wielodzietne to standard, w twojej rodzinie też było dużo dzieci?

  - Oj, tak (śmiech). Mam pięciu braci i trzy siostry. Jeden jest komendantem policji, siostra jest nauczycielką, inna pielęgniarką. Często ich odwiedzam, dwa razy w roku wylatuję do Kamerunu.

  * Jak sobie radzisz z polską kuchnią?

  - Bez problemu. Jadam w restauracji, ale jak by trzeba, to bym coś ugotował. Najbardziej uwielbiam wasz żurek, on mi smakuje najbardziej. Nie pogardzę też flakami i bigosem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!