Bez szans

/PISZ/

Echo Dnia Podkarpackie

Miała być walka do upadłego, a było nerwowe granie i porażka. Mieleckie siatkarki zamiast zapewnić sobie utrzymanie w lidze będą teraz musiały drżeć o swój los.

* Dalin Myślenice - STAL MIELEC 3:0 (25:21, 25:19, 25:20).

Stal: Waligóra, Torokova, Żółtańska, Tomaszekova, Kobiela, A. Wilk - Ząbek (libero), Plebanek, Kicior, Wrzesińska.

Dalin: Ściurka, Lehman-Dybała, Olczyk, Chuchro, Jarczewska, Dązbłaź - Saad (libero), Tondera, Ostrowska.

Mieleckie siatkarki jechały na zaległy mecz do Myślenic pełne nadziei. Wygrana 3:2 Stali zapewniała utrzymanie obu zespołom. Ale żadnych układów nie było. Gospodynie wygrały pewnie za trzy punkty i sytuacja naszej drużyny stała się nie do pozazdroszczenia.

W Myślenicach dobrze pamiętano o ostatnim sezonie, kiedy to Stal i Muszynianka "zmówiły się" przeciwko Dalinowi. Nikogo nie odchodziło, że tamtego zespołu praktycznie w Mielcu już nie ma. Myśleniczanki i ich kibice pałali chęcią "zemsty", a po meczu gospodarze nie ukrywali radości z "utarcia nosa" mieleckiej drużynie.

Początkowe fragmenty pierwszej partii należały do mielczanek, które po ładnym ataku Iwony Waligóry prowadziły 13:10, a na drugą przerwę techniczną zeszły wygrywając 16:15. Później już jednak nasze dziewczęta nie mogły przystosować się do małej sali, w której swe mecze rozgrywają siatkarki z Myślenic i gospodynie to wykorzystały wygrywając seta do 21.

Druga partia rozpoczęła się od dobrej gry mieleckiej drużyny. Podopieczne trenera Jacka Wiśniewskiego dobrze zagrywały zdobywając z serwów wiele punktów. Na pierwszą przerwę techniczną Stal zeszła prowadząc 8:5, ale na drugą już tylko 16:15. I znów powtórzyła się historia z pierwszego seta. Myśleniczanki wyszły na parkiet z mocnym postanowieniem wygrania i tak też się stało.

Podłamane takim obrotem sprawy mieleckie siatkarki wyszły do trzeciego seta jakby bez wiary w sukces i nim się obejrzały było 8:4 dla myśleniczanek. Co prawda, nasze dziewczęta zerwały się jeszcze do walki, zniwelowały przewagę gospodyń do jednego punktu 15:16, ale podobnie jak w dwóch poprzednich setach, tak i w końcówce trzeciej partii były bez szans.

10. Piast 17 10 15:44

Drużyny z miejsc 1-8 zagrają w play off o mistrzostwo Polski, w miejsc 9-10 w play out o utrzymanie.

W następnej kolejce, 18 marca: STAL - Nafta-Gaz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.