Co z pucharem?

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Może się tak zdarzyć, że w tym sezonie nie zostanie wyłoniony zdobywca Pucharu Polski w okręgu rzeszowskim, a może nawet na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej!

  Brzmi to niewiarygodnie, ale niestety, taka groźba istnieje. Opóźnienie rozgrywek czwartej ligi podkarpackiej spowodowało, że w kwietniu na mecze ligowe zajęte są już trzy środy. Została tylko jedna wolna. Nieco lepiej, ale tylko nieco, wygląda sprawa w maju, gdzie będą wolne dwa środowe terminy. Będą, po warunkiem, że zaplanowana na najbliższy weekend pierwsza wiosenna kolejka odbędzie się. Gdyby znów została przełożona, wtedy drużyny zajęłyby kolejną środę - 31 maja.

  - Sytuacja z rozgrywkami pucharowymi jest nieciekawa - przyznaje przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Tadeusz Butryn. - By wyłonić zdobywcę PP, potrzebnych jest pięć wolnych terminów, a tych po prostu nie ma. Jedynym rozwiązaniem może być rozgrywanie trzech spotkań w tygodniu (dwóch ligowych i jednego pucharowego - przyp. pisz) przez drużyny uczestniczące w rozgrywkach pucharowych.

  Czasu na wyłonienie zdobywcy nie ma zbyt wiele. Każdy związek wojewódzki do 14 czerwca musi podać do Polskiego Związku Piłki Nożnej nazwę drużyny, która będzie reprezentować dane województwo w rozgrywkach PP szczebla centralnego.

  - Puchar Polski to dla klubów możliwość zarobienia pieniędzy, wystarczy tylko zakwalifikować się do rozgrywek grupowych. Dlatego mecze Pucharu Polski dla wielu zespołów są bardzo istotne. I bardzo dobrze, tylko kiedy rozegrać te wszystkie mecze? - retorycznie pyta Tadeusz Butryn.

  W podokręgu Stalowa Wola rozgrywki PP są już na etapie półfinałów. Mecze Siarki Tarnobrzeg z Tłokami Gorzyce oraz Sokoła Nisko ze Stalą Stalowa Wola miały zostać rozegrane 12 marca, ale z oczywistych względów do nich nie doszło.

  - W tej chwili jedyny wolny termin na rozegranie półfinałów wypada dziesiątego maja i wtedy te mecze zostaną rozegrane. Finał w naszym podokręgu planujemy na ostatni dzień maja, chyba że znów wszystko zostanie pokrzyżowane - powiedział nam sekretarz podokręgu w Stalowej Woli Edward Chmura.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!