Co z pucharem?

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Może się tak zdarzyć, że w tym sezonie nie zostanie wyłoniony zdobywca Pucharu Polski w okręgu rzeszowskim, a może nawet na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej!

  Brzmi to niewiarygodnie, ale niestety, taka groźba istnieje. Opóźnienie rozgrywek czwartej ligi podkarpackiej spowodowało, że w kwietniu na mecze ligowe zajęte są już trzy środy. Została tylko jedna wolna. Nieco lepiej, ale tylko nieco, wygląda sprawa w maju, gdzie będą wolne dwa środowe terminy. Będą, po warunkiem, że zaplanowana na najbliższy weekend pierwsza wiosenna kolejka odbędzie się. Gdyby znów została przełożona, wtedy drużyny zajęłyby kolejną środę - 31 maja.

  - Sytuacja z rozgrywkami pucharowymi jest nieciekawa - przyznaje przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Tadeusz Butryn. - By wyłonić zdobywcę PP, potrzebnych jest pięć wolnych terminów, a tych po prostu nie ma. Jedynym rozwiązaniem może być rozgrywanie trzech spotkań w tygodniu (dwóch ligowych i jednego pucharowego - przyp. pisz) przez drużyny uczestniczące w rozgrywkach pucharowych.

  Czasu na wyłonienie zdobywcy nie ma zbyt wiele. Każdy związek wojewódzki do 14 czerwca musi podać do Polskiego Związku Piłki Nożnej nazwę drużyny, która będzie reprezentować dane województwo w rozgrywkach PP szczebla centralnego.

  - Puchar Polski to dla klubów możliwość zarobienia pieniędzy, wystarczy tylko zakwalifikować się do rozgrywek grupowych. Dlatego mecze Pucharu Polski dla wielu zespołów są bardzo istotne. I bardzo dobrze, tylko kiedy rozegrać te wszystkie mecze? - retorycznie pyta Tadeusz Butryn.

  W podokręgu Stalowa Wola rozgrywki PP są już na etapie półfinałów. Mecze Siarki Tarnobrzeg z Tłokami Gorzyce oraz Sokoła Nisko ze Stalą Stalowa Wola miały zostać rozegrane 12 marca, ale z oczywistych względów do nich nie doszło.

  - W tej chwili jedyny wolny termin na rozegranie półfinałów wypada dziesiątego maja i wtedy te mecze zostaną rozegrane. Finał w naszym podokręgu planujemy na ostatni dzień maja, chyba że znów wszystko zostanie pokrzyżowane - powiedział nam sekretarz podokręgu w Stalowej Woli Edward Chmura.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!