Tłoki nie zagrają!?

  /PISZ/, /ARKA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie do inauguracyjnego rundę wiosenną meczu trzeciej ligi pomiędzy AKS Busko Zdrój i Tłokami Gorzyce. Decyzję w tej sprawie podejmie dziś prowadzący rozgrywki Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Odbędzie się natomiast mecz Stali Stalowa Wola z Górnikiem Wieliczka. Do siedziby gorzyckiego klubu nadszedł z Buska Zdroju faks z informacją o możliwości przełożenia zaplanowanego na niedzielę meczu AKS z Tłokami.

  Zagrajmy w.... Gorzycach

  - Nie zajęliśmy stanowiska w tej sprawie, ale my chcemy grać. Jeśli boisko w Busku nie będzie nadawało się do gry, to możemy zagrać w Gorzycach, u nas płyta jest w dobrym stanie - mówi członek zarządu gorzyckiego klubu Tadeusz Czerwiński.

  W Busku nie mają wątpliwości, że do niedzielnego meczu nie dojdzie. Boisko bardziej przypomina nasiąkniętą wodą gąbkę, aniżeli plac do gry.

  - W tej chwili woda już zalała bieżnię stadionu, płyta boiska jest nasiąknięta niczym gąbka. Gdyby piłkarze teraz na nią weszli, to zniszczyliby wszystko, a w ubiegłym roku wydaliśmy trzydzieści tysięcy złotych na remont boiska. Nie możemy pozwolić sobie na to, by te pieniądze zostały wyrzucone dosłownie w błoto. Boisko absolutnie nie nadaje się do gry. Jutro (w czwartek - przyp. PISZ) nasz stadion ma wizytować delegacja ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, dopiero wtedy podjęta zostanie ostateczna decyzja o tym czy mecz zostanie rozegrany. Moim zdaniem nie ma na to szans - powiedział nam kierownik buskiego klubu Leszek Pośpiech.  Mają warunki do... treningu

  W Stalowej Woli na inaugurację rundy wiosennej czekają w spokoju. Mecz trzecioligowej Stali z Górnikiem Wieliczka, który ma się rozpocząć w sobotę o godzinie 14, na 90 procent dojdzie do skutku.

  - Murawa na naszym stadionie nadaje się do gry. Chociaż wiadomo, że będzie ślisko i grząsko, a po meczu zryta nawierzchnia będzie wyglądać tragicznie - mówi Sławomir Adamus, trener Stali. - Ale w takich warunkach grało się nieraz czy to jesienią, czy wiosną. Tyle że z Górnikiem warunki do gry będą wyjątkowo ciężkie, a o niejednej akcji może decydować przypadek. Raczej nie będzie sensu bawić się w jakieś krótkie podania, tylko rzucać długie piłki. Siły Stali i Górnika są wyrównane, a oba zespoły będą miały takie same warunki do gry. Nie ma więc co narzekać, tylko grać...

  Piłkarze Stali mają o tyle szczęście, że przynajmniej warunki do treningu mają niemal idealne. Trenują na boisku w Rozwadowie i nie mogą narzekać.

  - Najpierw trenowaliśmy w Pysznicy, a ostatnio przenieśliśmy się na boisko w Rozwadowie. Warunki mamy świetne, możemy spokojnie trenować i pograć piłką. Bo w Rozwadowie są specyficzne warunki, torfowa nawierzchnia i piasek wchłaniają szybko wodę - dodaje Sławomir Adamus.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!