Prosto z "rogu"!

Piotr SZPAK, Arkadiusz KIELAR

Echo Dnia Podkarpackie

Dwie wygrane i remis to bilans spotkań naszych czwartoligowych piłkarzy w środowej kolejce spotkań. Mecz mieleckiej Stali w Rzeszowie z Elektrociepłownią został odwołany, bo ośmiu piłkarzy rywali nagle... rozchorowało się.

* SIARKA TARNOBRZEG - Unia Nowa Sarzyna 2:0 (1:0), Krzemiński 37, Gielarek 71.

Siarka: Żmuda - Kozłowski, Hynowski, Leptacz, Kabata (87 M. Stępień) - Łuczakowski, Dryka, Gielarek (80 Szczytyński), Łuczakowski - Szymański (29 K. Stępień), Krzemiński (71 Pikus).

Unia: Kuziora - Janowski (79 Konior), Rybak, Gaca, Jurek - Micewicz, Konior, Lebioda, Maciuła (71 Zajechowski) - Gap (86 Strojek), Dejnaka.

Żółte kartki: Bednarz, Hynowski (S), Maciuła, Gaca, Kuziora (U). Sędziował M. Gumiński z Jarosławia. Widzów: 450.

Goście rozczarowali, tylko 15 minut grali odważnie, a później ograniczali się do rozbijania ataków Siarki. Gospodarze wygrali zasłużenie, pierwszy gol padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michała Gielarka - Stanisław Bednarz przedłużył je w pole bramkowe do Pawła Krzemińskiego, a ten trafił do siatki głową. W 40 minucie Michał Kozłowski potężnie kropnął z 35 metrów, ale Tomasz Kuziora sparował piłkę na róg.

W drugiej połowie, w 56 minucie w idealnej sytuacji Michał Gielarek pomylił się nieznacznie obok słupka, a w 70 minucie Krzemiński miał "setkę", ale trafił w bramkarza. Za to w 71 minucie padł gol meczu - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Gielarka piłka wpadła do siatki tuż przy krótkim słupku! Warta była też odnotowania dobra postawa juniora Piotra Pikusa.

* SOKÓŁ NISKO - Resovia Rzeszów 0:0

Sokół: Żak - Babula, Bartnik, Śnios (46 Wojtak), Surma - Woźniak (46 Mrzygłód), Ryfczyński, Piziorski (46 Dziuba), Sobiło - Niemiec (65 Orlinski), D. Michalak.

Resovia: Pietryka - Rajzer, Kozubek, Hajda, Ferenc - Domoń, Jakubowski (70 Kiełbasa), Grabowski (86 Smężeń) - Kruczek (58 Biliński), Zieliński.

Żółte kartki: Kiełbasa, Zieliński (R). Sędziował P. Ekiert z Krosna. Widzów: 500.

Gospodarze mocno napalali się na wygraną, po ostatnich trzech porażkach z rzędu, ale zabrakło im ponownie "amunicji". Mecz nie zachwycił swoim poziomem, okazji bramkowych było niewiele i kibice, w tym spora grupa przyjezdnych, nie kryli swojego rozczarowania...

W pierwszej połowie lepsze okazje miała Resovia, a Sokół żadnej "setki". W 15 minucie bardzo ładnie przymierzył z dystansu Bartosz Madeja, ale Piotr Żak był na posterunku. W odpowiedzi szarżował w polu karnym Piotr Niemiec, niewiele jednak z tego wyniknęło. Ładnie jeszcze z woleja przymierzył Krzysztof Kruczek - obok bramki, świetnie główkował Wiesław Kozubek, ale Żak spisywał się bez zarzutu. W drugiej połowie uderzył nieźle Paweł Dziuba, ale bez efektów, w trudnej pozycji z pola karnego próbował trafić do siatki Dariusz Michalak. W końcówce Rafał Rajzer wybił piłkę sprzed bramki po strzale Piotra Sobiły, a dobitka Marka Mrzygłoda została zablokowana.

* KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA - Nafta Jedlicze 3:0 (1:0)

1:0 Sylwester Golonka 13, 2:0 Golonka 47, 3:0 Robert Szalony 52.

Kolbuszowianka: Antos - Frankiewicz, Mazurek, Krystel, Cieśla (75 Cetnarski) - Mateusz Serafin I, Warzocha (67 Pastuła), Adranowicz (83 Kret) - Golonka, Prus (46 Rymanowski), Szalony.

Żółte kartki: Szurek, Janiszewski (N). Sędziował J. Marek z Radymna. Widzów: 200.

Kolbuszowianka objęła prowadzenie w 13 minucie, po strzale Sylwestra Golonki głową, podwyższył ten sam piłkarz z bliska. Na koniec trafił Robert Szalony z pola karnego.

W innych meczach: Czarni Jasło - Igloopol Dębica 0:4 (0:2), B. Bogacz 20, Kudła 30, Gosa 55, Juszkiewicz 70; Rzemieślnik Pilzno - Izolator Boguchwała 3:2 (0:0), Zołotar 50, Bernacki 68, Gromala 79 - Iwanowski 53, Karwat; Żurawianka Żurawica - Wisłoka Dębica 0:0; Strug Tyczyn - Polonia Przemyśl 0:1 (0:0), Rybkiewicz 48; Piast Tuczempy - Błękitni Ropczyce 0:0.

18. Nafta Jedlicze 23 10 2-4-17 8:50

Do trzeciej ligi awansuje pierwszy zespół. Do klasy okręgowej spadną cztery ostatnie zespoły lub więcej, jeżeli z trzeciej ligi spadną drużyny z Podkarpacia.

W następnej kolejce, 29-30 kwietnia: Stal - Siarka, Kolbuszowianka - Rafineria, Błękitni - Sokół, Nafta - Piast, Resovia - Strug, Polonia - Żurawianka, Wisłoka - Elektrociepłownia, Unia - Rzemieślnik, Izolator - Igloopol.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.