STRZELAJĄCY BRACIA

/PISZ/

Grający w Budo Instalu Turbia bracia Paweł i Piotr Sojeccy kolejny raz potwierdzili swój piłkarski talent. Wczoraj obaj strzelili rywalom z Zaklikowa trzy gole, a turbianie rozgromili rywali aż 8:0! Sporo kłopotów ze zdobyciem kompletu punktów mieli piłkarze Iskry Sobów, który tylko 1:0 zwyciężyli w Jeżowym. Imponuje na wiosnę Budowa Jastkowice, która tym razem strzeliła aż pięć goli drużynie z Łętowni.

- Unia II Sarzynianka Nowa Sarzyna - Sokół Kamień 1:3 (0:2), Sroka 78 - Podsiadły 2, Brymora 8, W. Piróg 60.

Unia II: Osipa - Wójcik, Nowak, Ł. Konior (46 Zastawny), Pinc (46 A. Bigas) - Korzystka, Jodłowski, Żelazny, Sroka - Zajechowski, Dziwota.

Sokół: Surdyka - Słonina, Bajek, Bąk, Sikora - T. Tabor (89 P. Piróg), Podsiadły, W. Piróg, Socha - Zaguła, Brymora.

Żółte kartki: Dziwota (U), Surdyka, Socha, W. Piróg (S). Sędziował: T. Myszka ze Stalowej Woli.

Goście bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 2 minucie gry rzut wolny wykonywał Podsiadły, huknął mocno z 20 metrów, a piłka, niesiona impetem, wpadła dokładnie pod spojenie słupka z poprzeczką bramki gospodarzy. Sześć minut później było 0:2, bowiem szybką akcję gości zakończył precyzyjnym strzałem Brymora. Tak znokautowani gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć skuteczną akcją. Po zmianie stron do ataku przystąpili miejscowi, stworzyli sobie nawet kilka dogodnych sytuacji, ale razili brakiem skuteczności. Co nie udało się gospodarzom, uczynili goście. Po szybkiej kontrze strzelili oni trzeciego gola, a miejscowych było stać tylko na honorowe trafienie.

Ocenia mecz

Zenon Janiec, trener Unii II: - Zespół zawiódł mnie. Przed tygodniem rozegraliśmy dobry mecz w Nowej Dębie, a teraz wypadliśmy słabo w konfrontacji z Sokołem. Raziły błędy obrońców, które zostały wykorzystane przez rywali. W drugiej połowie mieliśmy na tyle sytuacji, że mogliśmy pokusić się o remis. Kiedy jednak rywale po kontrze strzelili trzeciego gola, było praktycznie po zawodach.

- KP Zarzecze - Stal Nowa Dęba 0:3 (0:1), P. Wilk 20, Adamczyk 60, Marut 90+1.

Kunat - Ziętek, Białek, Żywiec, K. Smykla - Dudziak (68 Dziemianko), Milanowski (46 G. Wilk), Diektiarenko, Jemioło (55 Durlak) - P. Wilk (55 Marut), Adamczyk.

Żółte kartki: Kapica (Z), Białek, Żywiec, Dudziak, P. Wilk (S). Sędziował: D. Sławek z Tarnobrzega. Widzów: 150.

Kto wie, jakby się potoczył ten mecz, gdyby w 16 minucie wykonujący rzut wolny Klimek przymierzył z wolnego nieco precyzyjnej, a tak piłka, ku rozpaczy miejscowych kibiców, odbiła się od poprzeczki. Ta sytuacja jakby otrzeźwiająco podziałała na gości. Nowodębianie zaczęli grać składniej, wyrównali po dość szczęśliwym strzale Pawła Wilka, któremu piłka w momencie kopnięcia "zeszła" z nogi.

Po zmianie stron toczył się wyrównany mecz, ale tylko do chwili podwyższenia prowadzenia przez Adamczyka. Gospodarze rzucili się wtedy do odrabiania strat, ale wystarczyła szybka kontra i Marut w doliczonym czasie gry "przypieczętował" wygraną gości.

- Olimpia Pysznica - Orzeł Rudnik 2:3 (1:0), Zawół 30, Bajgierowicz 58 - Skoczylas 48, 70, Warchoł 57.

W 20 minucie Madej z Orła ujrzał drugą w tym meczu żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. 10 minut później piłkarze z Pysznicy zdobyli gola i wydawało się, że rudniczan czekają ciężkie chwile. Ale po zmianie stron to goście zagrali skutecznej, potwierdzając, że są mistrzami w grze z kontry.

- Sparta Jeżowe - Iskra Sobów 0:1 (0:1), Przypkowski 7.

- Było bardzo ciężko - przyznał po meczu szkoleniowiec Iskry Sławomir Walski. - Jeszcze nigdy nie udało mi się tu wygrać, dlatego jechałem pełen obaw. Gola strzeliliśmy na początku meczu i ta bramka ustawiła już grę na pozostałą część spotkania - dodał.

- Budo Instal Turbia - Sanna Zaklików 8:0 (3:0), Szafran 7, Cupak 17, 63, Stelmach 44, Jarosz 77, Piotr Sojecki 78, 82, Paweł Sojecki 87.

Jedyną niewiadomą w tym meczu były tylko rozmiary zwycięstwa gospodarzy. Zaklikowianie przeżywali w tym spotkaniu ciężkie chwile i tak na dobrą sprawę powinni być zadowoleni, że nie przegrali w dużo wyższych rozmiarach.

- Bukowa Jastkowice - Advit Łętownia 5:0 (2:0), Stec 10, Sieczko 45 z karnego, Stasiak 48, 70, Kaczmarzyk 60.

- LZS Ździary - Czarni Lipa 2:1 (2:0), Guzik 18 z karnego, 25 - Turek 89.

Pauzowała: Korona Majdan Królewski.

Ocenia kolejkę

Sławomir Zając, trener Orła Rudnik: - Największą niespodzianką było chyba nasze zwycięstwo w Ździarach. Niespodzianka tym większa, że po czerwonej kartce dla Madeja, od 20 minuty graliśmy w dziesięciu, a mimo to zdołaliśmy wygrać. Stal Nowa Dęba potwierdziła, że mimo wielu osłabień, w piłkę nie zapomniała grać. Liczę, że Turbia i Bukowa do ostatniej kolejki będą walczyć z Iskrą o awans. Wtedy będzie bardzo ciekawie.

1. Iskra Sobów 19 43 13-4-2 45:15