Zakończyły złotem

/PISZ/

Swój niezwykle udany start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która została rozegrana w Łodzi, lekkoatleci naszego regionu zakończyli zdobyciem kolejnego złotego medalu!

Popisowy występ zanotowały na swym koncie dziewczęta, z Victorii Stalowa Wola, które zwyciężyły w biegu sztafetowym 4x400 metrów. Stalowowolanki, które biegły w składzie: Danuta Urbanik, Barbara Kasprowicz, Monika Flis i Anna Brzezińska, uzyskały czas 3.51,55, deklasując praktycznie rywalki. Drugą na mecie sztafetę MKS MOS Wrocław lekkoatletki ze Stalowej Woli wyprzedziły o 2,92 s, a trzecią, Polonii Warszawa, o 3,89! Dla Danuty Urbanik był to drugi złoty medal, zdobyty podczas OOM. Dwa medale przywiozła z Łodzi także Monika Flis, bowiem do złota ze sztafety dorzuciła ona wcześniej brąz na 800 metrów, zajmując w tym biegu trzecie miejsce z czasem 2.10,83.

Nasza ekipa zdobyła w Łodzi dziesięć medali - cztery złote, trzy srebrne i trzy brązowe. W klasyfikacji medalowej Victoria Stalowa Wola uplasowała się na wysokim, piątym miejscu (dwa złote i dwa brązowe), LKS Mielec był 11 (złoty, srebrny i dwa brązowe), Sokół Mielec 14 z jednym złotym medalem, a Stal Nowa Dęba 19 z jednym srebrnym. W klasyfikacji punktowej Victoria zajęła 10 miejsce - 46 pkt., natomiast 13 był LKS Mielec - 42. W klasyfikacji województw, Podkarpacie uplasowało się na dziewiątej pozycji.