Sport na szklanym ekranie

  Sport na szklanym ekranie

  Robert FELCZAK <a href="mailto:felczak@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>felczak@echodnia.eu</a>

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wkrótce rusza kolejny polski program telewizyjny w całości poświęcony transmitowaniu wydarzeń sportowych. Kanał ten, tak jak doskonale znany miłośnikom sportu Canal+ Sport i Polsat Sport, będzie płatny. Co w nim będzie można obejrzeć i za ile?  Kanał o nazwie "nsport" znajdzie się w ofercie uruchamianej przez grupę ITI (właściciel m.in. TVN i Onet.pl) satelitarnej platformy cyfrowej nowej generacji - "n".
  Będzie to program relacjonujący wydarzenia sportowe dodatkowo wzbogacony o elementy informacyjno-publicystyczno-dokumentalne. W nadającym całą dobę "nsport" obejrzeć będzie można, między innymi piłkę nożną (Liga Mistrzów, Puchar UEFA, Puchar Ligi Angielskiej i liga włoska), siatkówkę, żeglarstwo, tenis ziemny oraz kolarstwo. Ponadto obszerniejsze niż obecnie w TVN i TVN24 będą relacje z piłkarskiej Orange Ekstraklasy. A wszystko to w nowoczesnej technologii cyfrowej (część w systemie wysokiej rozdzielczości z dźwiękiem przestrzennym - HDTV).  "nsport" będzie więc kolejnym polskim programem telewizyjnym w całości poświęconym relacjonowaniu na żywo wydarzeń sportowych. Aby go oglądać trzeba zostać abonentem satelitarnej platformy cyfrowej "n" (pakiet "sport i motoryzacja"), która startuje 12 października. Wiąże się to z comiesięcznym wydatkiem minimum 20 zł.  Polskie programy sportowe

  W Polsce nadaje obecnie pięć kanałów telewizyjnych relacjonujących na żywo wydarzenia sportowe. Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Canal+ Sport i Eurosport można oglądać za pośrednictwem sieci telewizji kablowych i kodowanych platform satelitarnych (wyłącznie w Cyfrze+ dodatkowo Canal+ Sport2). Najtańszy jest dostęp do oferty Polsatu - około 40 zł miesięcznie (poprzez sieć TVK lub Cyfrowy Polsat), a najdroższy Canal+ Sport - minimum około 60 zł (poprzez sieć TVK lub Cyfrę+).

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!