Szczypiorniści w górach

  Szczypiorniści w górach

  Piotr Szpak szpak@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Już bez Jurija Hiliuka, trenują w Zakopanem szczypiorniści mieleckiej Stali. Praca jest ciężka, ale humory dopisują.
  Jurij Hiliuk nie zagra już w tym sezonie w drużynie szczypiornistów Stali Mielec.

  Jurij Hiliuk nie zagra już w tym sezonie w drużynie szczypiornistów Stali Mielec. ©M. Radzimowski

  Przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy w zespole szczypiornistów mieleckiej Stali miały zajść zmiany. I faktycznie zachodzą, tyle tylko, że rozpoczęło się od... osłabienia zespołu.
  Jak już wczoraj informowaliśmy z drużyną pożegnał się Jurij Hiliuk, który wrócił do Vive Kielce, z której to drużyny został wypożyczony.

  BEZ KOMENTARZA

  Wokół tej sprawy narosło wiele niedomówień, ponoć Hiliuk sam chciał odejść z Mielca, bo klub mu nie płacił. Prezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Stal Mielec nie dał się namówić na rozmowę na temat kwestii finansowych na linii klub - zawodnik.
  - W sprawie Hiliuka bez komentarza. Kielecki klub go chciał, mają tam kilku kontuzjowanych zawodników, więc postanowili sięgnąć po niego - mówi prezes.

  KLAUZULA W UMOWIE

  Działacze Vive wypożyczając Hiliuka do Mielca, zawarli w umowie ze Stalą dwa punkty.
  Pierwszy dotyczył meczu pomiędzy Stalą i Vive, rozegranego w Mielcu. Hiliuk nie mógł w nim zagrać i faktycznie nie zagrał. Drugi punkt mówił o tym, że zawodnik ten może w każdej chwili wrócić do Kielc, na żądanie działaczy tego klubu. I z tej możliwości kieleccy działacze skorzystali.

  ROZCZAROWANY TRENER

  Trener mieleckiego zespołu Edward Strząbała był bardzo rozczarowany odejściem Hiliuka do Vive. Za dużo w tym temacie nie chciał powiedzieć, z Kielcami jest bardzo mocno związany (tam mieszka, przez wiele lat prowadził kielecką drużynę).
  - Jestem tym zmartwiony, ale Hiuliuk jest już w Vive i nie ma co biadolić. Mamy tu na zgrupowaniu dwóch nowych zawodników, kolejny przyjedzie do nas jak wrócimy do Mielca - mówi Strząbała.

  TRENUJĄ POD GIEWONTEM

  Od wtorku mieleccy szczypiorniści przebywają na zgrupowaniu w Zakopanem, trener Strząbała jest zwolennikiem góralskiego powietrza i tatrzańskich przygotowań.
  - Praca jest ciężka, ale humory dopisują - mówi trener. Z drużyną Stali są dwaj nowi zawodnicy, mołdawianin Aleksander Boryc oraz Michał Adamuszek z Viretu Zawiercie.
  - Koledzy z drużyny przyjęli mnie tu bardzo dobrze, postaram się podczas tego zgrupowania udowodnić, że warto na mnie stawiać. To, czy podpiszę umowę, okaże się po tym obozie, jestem jednak dobrej myśli - powiedział nam Adamuszek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!