Fenomenalny występ siłaczy

Sławomir Czwal czwal@echodnia.eu

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Sześcioosobowa ekipa niżańskiego Wikinga zdobyła aż 11 medali w Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu. ©S. Czwal

Jedenaście medali, w tym siedem złotych, przywieźli z mistrzostw Polski niżańscy zawodnicy armwrestlingu.

Zadebiutowała pierwsza kobieta w zespole - Anna Olejarczyk. Wystarczyło jej kilkanaście dni treningu i zdobyła... dwa razy "brąz"!

Tegoroczny występ młodych siłaczy z niżańskiego klubu Wiking w Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu był fenomenalny. Zawody w siłowaniu się na rękę rozegrano ostatniego dnia marca w Wołominie, a niżański zespół po raz kolejny potwierdził, że zalicza się do czołówki w kraju. Krzysztof Penc, Adrian Kowal oraz Mateusz Wyrwa zdobyli po dwa złote medale, a siódmy złoty medal dorzucił Dawid Groch.

DZIESIĘĆ MEDALI DLA DRUŻYNY

- Drużynowo zdobyliśmy aż dziesięć medali - cieszy się Krzysztof Penc, złoty medalista tegorocznych Mistrzostw Polski, uczeń drugiej klasy technikum w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Medale niżańskich siłaczy

Złote medale na lewą rękę zdobyli: Krzysztof Penc - junior w kategorii do 70 kilogramów, Adrian Kowal - senior w kategorii do 55 kilogramów, Mateusz Wyrwa - senior do 60 kilogramów oraz Dawid Groch - senior do 65 kilogramów. Na prawą rękę zwyciężyli Krzysztof Penc - junior do 70 kilogramów, Adrian Kowal - senior do 55 kilogramów oraz Mateusz Wyrwa - senior do 60 kilogramów. "Srebro" w kategorii do 75 kilogramów senior na lewą rękę wywalczył Dariusz Groch. "Srebro" w kategorii senior 65 kilogramów zdobył Dawid Groch. Dwa brązowe medale na lewą i prawą rękę w juniorach do 55 kilogramów wywalczyła Anna Olejarczyk.

W końcowej klasyfikacji drużynowej zawodnicy Wikinga zajęli szóste miejsce. Większość z nich chodzi do niżańskich szkół. Podczas tegorocznych mistrzostw po raz pierwszy barwy teamu z Niska reprezentowała... dziewczyna.

SUKCES DEBIUTANTKI

- Kolega ze szkoły przekonał mnie do spróbowania sił w tym sporcie, bo podobno jestem silna i mam predyspozycje - mówi Anna Olejarczyk, uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, zdobywczyni dwóch brązowych medali. - Dwa tygodnie temu zaczęłam ćwiczyć i tu nagle takie sukcesy. Zaskoczenie było dość duże. Na pewno miejsce byłoby lepsze, ale zabrakło treningu. W sumie trochę szkoda. Za rok pewnie pojadę i może nawet zwyciężę...

Dwa pierwsze miejsca w każdej kategorii wagowej dają prawo startu jako kadra narodowa w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Szwecji oraz Mistrzostwach Świata w Bułgarii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.