Piotr SZPAK szpak@echodnia.eu

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Chinka Zhao Xiao była wczoraj najlepszą zawodniczką tarnobrzeskiego zespołu.

Chinka Zhao Xiao była wczoraj najlepszą zawodniczką tarnobrzeskiego zespołu. ©M. Radzimowski

Tenisistki stołowe z Tarnobrzega wygrały wczoraj w Krakowie i są o krok od awansu do finału rozgrywek ekstraklasy.

Tenisistki stołowe Eltex-Wisan Tarnobrzeg nie zawiodły i wygrywały wczoraj pierwszy półfinałowy mecz play off z Bronowianką Kraków. Ozdobą spotkania był pojedynek Chinek.
    Bronowianka Akropol Kraków - ELTEX-WISAN TARNOBRZEG 1:3, stan rywalizacji 0:1.

Wyniki gier: Zhao Xia - Kinga Stefańska 3:0 (11:5, 11:9, 11:5), Renata Gumula - Zhao Xiao 0:3 (4:11, 7:11, 7:11), Marta Piłka - Eva Odorova 1:3 (8:11, 11:9, 8:11, 7:11), Xia - Xiao 0:3 (8:11, 4:11, 6:11).

Najlepszą zawodniczką meczu była grająca w tarnobrzeskim zespole Chinka Zhao Xiao. Popularny "Bobas" rozegrał szczególnie popisowy mecz ze swą rodaczką Zhao Xia, pokonując ją w trzech setach.
    NERWY ODOROVEJ
    Mecz rozpoczął się od porażki Kingi Stefańskiej z grającą w krakowskim zespole Chinką Zhao Xia. Następnie "tarnobrzeska" Chinka Zhao Xiao pokonała Renatę Gumulę, wyrównując stan spotkania. Później do stołu podeszły Marta Piłka i grająca w naszej drużynie Słowaczka Eva Odorova. Po dwóch setach był remis, a w trzeciej partii Piłka wygrywała 8:7. Odorova wytrzymała jednak próbę nerwów, pokonując rywalkę nie tylko w trzecim, ale także w czwartym secie. W ostatnim pojedynku spotkania zmierzyły się z sobą Chinki o podobnych nazwiskach. Zhao Xia przegrała jednak z Zhao Xiao i nasz "Bobas" cieszył się ze zwycięstwa razem z koleżankami z zespołu.

DOPING KIBICÓW
    Tarnobrzeska drużyna była dopingowana przed liczną ponad 50-osobową grupę kibiców (złożoną z klubu kibica oraz fan-clubu działającego przy Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu), która wyjechała na ten mecz dzięki życzliwości szefa Wisanu Skopanie Janusza Paruzela, który nieodpłatnie wynajął autokar.
    - Chciałbym za pośrednictwem "Echa Dnia" podziękować panu Paruzelowi za ten gest. Było nam przyjemnie w hali, momentami czuliśmy się tak, jakby mecz był rozgrywany w Tarnobrzegu - stwierdził szkoleniowiec tarnobrzeżanek Zbigniew Nęcek.

Rywalizacja trwa do dwóch wygranych. W sobotę (godz. 16) drugi mecz tych drużyn w Tarnobrzegu. Jeśli wygra go Bronowianka, to decydujące o awansie spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (także o 16).

W drugim wczorajszym meczu play off o miejsca 1-4: KU AZS AE Wrocław - Mlek-Pol Rafaello Kazimierza Wielka 1:3, stan rywalizacji 0:1.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.