Awans dla Tarnobrzega!

Piotr Szpak
Zhao Xiao została w tarnobrzeskim zespole bohaterką spotkania z francuskim AL CL T.T. Grand Quevilly, wygrywając w znakomitym stylu dwa M. Radzimowski
Tenisistki stołowe Wisanu-Forbet Tarnobrzeg pokonały francuski AL CL T.T Grand Quevilly.

W meczu trzeciej rundy Pucharu Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego Wisan-Forbet Tarnobrzeg pokonał francuski AL CL T.T.

Grand Quevilly! Nasze zawodniczki dzięki temu wywalczyły awans do ćwierćfinału rozgrywek.

WISAN-FORBET TARNOBRZEG - AL CL T.T. Grand Quevilly (Francja) 3:1.
Wyniki (na pierwszym miejscu gospodynie): Zhao Xiao - Xian Yi Fang 3:1 (11:9, 8:11, 11:9, 11:9), Eva Odorova - Xu Lin 1:3 (9:11, 5:11, 11:8, 12:14), Li Qian - Laurie Phai Pang 3:0 (11:3, 11:4, 11:4), Zhao Xiao - Xu Lin 3:2 (9:11, 4:11, 11:8, 11:6, 11:7).
BOBAS UWIERZYŁA

Już pierwszy pojedynek mocno rozgrzał tarnobrzeską publiczność. Zhao Xiao, tarnobrzeska Chinka, w pierwszym secie zaczęła od 0:3 z Chinką z francuskim paszportem Xian Yi Fang, ale mimo to zdołała go wygrać do 9. Popularna "Bobas" uwierzyła w tym momencie w siebie i po emocjonującym spotkaniu wygrała cały pojedynek 3:1.

Po niej przy stole pojawiła się z kolei Słowaczka Eva Odorova, która zmierzyła się z Chinką Xu Lin, przyciągającą uwagę kibiców sposobem serwowania, przy którym podrzucała piłeczkę wysoko w górę, nawet na kilka metrów! I jak się okazało, była naprawdę niewygodną rywalką dla reprezentantki gospodarzy, która na dodatek w czwartym secie nie wykorzystała aż czterech setboli...

WIELKIE EMOCJE

Niesamowity był kolejny pojedynek, w którym zmierzyły się Li Qian z Tajką z francuskim paszportem Laurie Phai Pang. "Mała", jak nazywają Li Qian w Tarnobrzegu i która niedawno otrzymała polskie obywatelstwo, wygrała drugiego seta do 4, chociaż zaczęła od wyniku 2:4!
Szkoda, że na mecz w Tarnobrzegu przyszło tylko 300 widzów, ale ci, którzy pojawili się na trybunach, na pewno nie żałowali swojego wyboru. Bo prawdziwe emocje dopiero się zaczynały.

Wyjątkowo ciekawie zrobiło się, gdy naprzeciwko siebie stanęły Zhao Xiao i Xu Lin. Pierwszego seta wygrała ta druga, chociaż tarnobrzeżanka potrafiła "wyciągnąć" wynik z 0:6 na 9:9. Jednak ostatecznie to rywalka okazała się lepsza, wygrywając 11:9. Gdy w kolejnej odsłonie reprezentantka AL CL T.T.

Grand Quevilly wygrała łatwo do 4, wydawało się w tym momencie, że ten pojedynek będzie bez historii. Ale emocje akurat... sięgnęły zenitu, bo Zhao Xiao wygrała kolejne dwie partie! A w decydującym o jej wygranej w tym pojedynku i równocześnie całego naszego zespołu secie zagrała rewelacyjnie i pokonała rywalkę do 7, chociaż przegrywała 0:4!

W ćwierćfinale Pucharu ETTU, który rozegrany zostanie w dniach 4-7 stycznia, nasz zespół zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku 3B Berlin Tischtennis e.V. (Niemcy) - Centro Natalio Mataro-Quadis (Hiszpania).