Łzy szczęścia tenisistek!

Piotr Szpak
Tenisistki stołowe Wisanu-Forbet Tarnobrzeg (na zdjęciu Zhao Xiao), awansowały do finału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego! M. Radzimowski
Tenisistki stołowe Wisanu-Forbet Tarnobrzeg w finale Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego!

Tenisistki stołowe Wisanu-Forbet Tarnobrzeg dokonały rzeczy wydawałoby się wręcz niemożliwej. Wygrały wyjazdowe spotkanie z Hiszpańską Cartageną, odrabiając straty z pierwszego spotkania, i awansowały do finału Europejskiej Unii Tenisa Stołowego!

UCAM Cartagena (Hiszpania) - WISAN-FORBET TARNOBRZEG 1:3. Bilans setów w dwumeczu: 16:17!
Wyniki gier: Shen Yan Fei - Li Qian 1:3 (11:8, 6:11, 11:13, 10:12), Adriana Zamfir-Nastase - Zhao Xiao 3:0 (11:5, 11:9, 11:6), Yunli Schreiner - Eva Odorova 1:3 (11:6, 8:11, 9:11, 6:11), Shen Yan Fei - Zhao Xiao 1:3 (10:12, 16:14, 10:12, 11:13).
- Będzie ciężko, ale nie wszystko jeszcze stracone, za dwa tygodnie jest rewanż - uśmiechał się po pierwszym, przegranym 1:3 meczu, szkoleniowiec Wisanu-Forbet Zbigniew Nęcek.

ŚWIETNY TAKTYK
Nęcek jest świetnym strategiem, wiadomo to od dawna. Przez kilka dni całymi godzinami siedział nad zapisem wideo pierwszego spotkania. I wymyślił takie ustawienie naszej drużyny, że po meczu w Hiszpańskiej hali słychać było tylko piski i krzyki ekipy z Tarnobrzega! Najlepsza zawodniczka Cartageny, Chinka Shen Yan Fei, która w Tarnobrzegu wygrała dwie gry, tym razem dwa razy odeszła od stołu pokonana! Najpierw uczyniła to Li Qian, następnie Zhao Xiao. Szans Yuli Schreiner nie dała też Eva Odorova.
DRAMAT Z HAPYY ENDEM
Emocje sięgały przysłowiowego zenitu, kiedy do stołu podeszły Shen Yan Fei i Zhao Xiao. Nasz zespół wygrywał 2:1 i by awansować “Bobas" musiała wygrać 3:0 lub 3:1. Gdyby wygrała 3:2 wtedy o awansie decydowałyby małe punkciki. Pierwszy set Zhao Xiao wygrała 12:10, a drugi miał nieprawdopodobną dramaturgię i zakończył się wygraną Yan Fei w rzadko spotykanym stosunku 16:14. W przerwie trener Nęcek robił wszystko, by nasza zawodniczka nie podłamała się, ta wróciła do stołu i wygrała 12:10. O wszystkim miała, więc decydować kolejna partia. Miejscowi kibice oglądali ją na stojąco, rozpoczęła się prawdziwa wojna nerwów. “Bobas" wygrała 13:11 i w naszej ekipie zapanował istny szał radości!
TERAZ ROSJANKI
Przed tarnobrzeską drużyną pojawiła się olbrzymia szansa zdobycia Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. W decydującym dwumeczu drużyna Wisanu-Forbet zmierzy się z Rosyjskim Dalenergoset Projekt Władywostok.

Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w połowie marca (między 14 a 17 marca), a drugie w połowie kwietnia (13-16). O tym, gdzie rozegrany zostanie pierwszy mecz, zadecyduje losowanie. Już raz w historii, w 1999 roku, tarnobrzeskie tenisistki stołowe zagrały w finale. Były to rozgrywki Pucharu Europy, przegrały wtedy z węgierską Statisztiką Budapeszt 2:4 i 1:4. Teraz będzie o wiele lepiej…

Przypomnijmy, że w ćwierćfinale tenisistki stołowe Wisanu-Forbet były autorkami olbrzymiej sensacji, pokonując w wyjazdowym spotkaniu (jedynym w tej fazie rozgrywek), ubiegłoroczne zdobywczynie Pucharu ETTU drużynę 3B Berlin.