O krok od zdobycia europejskiego Pucharu

Piotr Szpak

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Galia 2 Po przegranym secie w pojedynku z Wiktorią Pawłowicz, Zhao Xiao była bliska załamania, więc Li Qian (z lewej) musiała wcielić się w rolę psychologa. ©M. Radzimowski

Tenisistki stołowe Wisanu-Forbet Tarnobrzeg o krok od zdobycia Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego.

Półtora tysiąca kibiców zgotowało tenisistkom stołowym Wisanu-Forbet Tarnobrzeg prawdziwą owację, nagradzając w ten sposób nasz zespół za pokonanie rywalek z Władywostoku 3:1.

Pierwszy finałowy mecz Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego pomiędzy Wisanem-Forbet Tarnobrzeg i Dalenergosetprojekt Władywostok na długo zapadnie w pamięci tych, którzy oglądali go "na żywo" lub też podczas telewizyjnej transmisji. Tylu sportowych emocji dawno w Tarnobrzegu nie było.

SPECJALNE PRZYGOTOWANIA

Władywostok dzieli od Tarnobrzega nie tylko 12 tysięcy kilometrów, ale także dziewięć godzin różnicy czasowej. Kiedy 13 kwietnia we Władywostoku rozpoczynał się będzie o godzinie 17 mecz rewanżowy, w Polsce będzie godzina dziewiąta rano. Rosjanki wiedziały więc, że muszą przejść aklimatyzację i na ośrodek swoich przygotowań do meczu w Tarnobrzegu wybrały... Moskwę. Przy stole więc nie spały, mimo że w porze rozpoczęcia niedzielnego spotkania, we Władywostoku była godzina trzecia w nocy. Nie spali też kibice, którzy przeżyli mnóstwo emocji.

- To było piękne, a takie mecze chciałoby się ciągle oglądać - cieszył się po meczu skarbnik Tarnobrzega, w przeszłości tenisista stołowy tarnobrzeskiej Siarki Witold Kuś.

PSYCHOLOG LI QIAN

Najbardziej cieszyła się jednak Zhao Xiao, popularny "Bobas" był gwiazdą wieczoru. Zhao Xiao zagrała wręcz fenomenalnie. Ale w pojedynku z Białorusinką Wiktorią Pawłowicz miała chwile zwątpienia. Przy prowadzeniu 2:0 w setach, w końcówce trzeciej partii nie trafiała piłeczką w stół, w banalnych wręcz sytuacjach. W efekcie przegrała seta i o mały włos nie wybuchła płaczem. Łamanym głosem mówiła coś do Li Qian, a "Mała" wzięła swą koleżankę w objęcia i musiała zabawić się w psychologa.
    - Pocieszałam ją, głaskałam po buzi i to pomogło - śmiała się po meczu Li Qian. Pomogło, bo po pasjonującej końcówce, za piątym meczbolem Zhao Xiao pokonała Pawłowicz i nasz zespół wygrał 3:1. Wcześniej klasą błysnęła Li Qian, która przegrywając ze Swietłaną Krekiną 0:2 w setach, wygrała 3:2, ale i tu nie obeszło się bez dramaturgii. W decydującej partii "Mała" przegrywała już 1:5, a mimo to wygrała do siedmiu!

PIERWSZA POŁOWA

- Macie fantastyczny zespół. Obie drużyny prezentują wyrównany poziom, można się było spodziewać każdego wyniku, ale my tu przyjechaliśmy po zwycięstwo i jestem zawiedziony - przyznał szkoleniowiec drużyny z Władywostoku Władymir Worobiejew. Rosyjska ekipa była smutna, wręcz przeciwnie gospodynie. Wiele osób gratulowało już trenerowi naszej drużyny Zbigniewowi Nęckowi zdobycia pucharu.

- Spokojnie, skończyła się dopiero pierwsza połowa finałowego dwumeczu. Jestem przekonany, że w rewanżu czeka nas szalenie trudne zadanie, trudniejsze niż się ktoś może tego spodziewać.

Rewanż 13 kwietnia we Władywostoku, a nasz zespół od 8 kwietnia przebywał będzie na zgrupowaniu w... Tokio!

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.