Trener badmintonistów najlepszym zawodnikiem

DASZ
Mateusz Czachor (z lewej) i Adam Bunio byli najlepszymi zawodnikami turnieju w Mielcu. P. Szpak
Szkoleniowiec badmintonistów Stali Nowa Dęba, Adam Bunio potwierdził swoją klasę jako… zawodnik. Po raz 31 zwyciężył w najważniejszym dla amatorów turnieju na Podkarpaciu.

W Mielcu rozegrany został szósty w tym sezonie, drugi w 2009 roku, a ogólnie 32 turniej badmintona z cyklu Grand Prix Victora Gim 4 Life. Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych.

Kolejny raz bardzo dobrze spisali się w nim badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy wygrali cztery z pięciu kategorii. W rywalizacji oldbojów pierwsze miejsce zajął Adam Bunio, który w tej kategorii jeszcze nie przegrał! To, że nowodębianin wygrał "tylko" 31 z 32 rozegranych dotychczas turniejów, to efekt tego iż w jednym nie wystartował. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Izabela Tomczyk, a drugie Dagmara Pełka, obie z Nowej Dęby. Natomiast w kategorii "Runners Up", a więc zawodniczek i zawodników niezrzeszonych w klubach sportowych na trzecim miejscu uplasował się Stanisław Bielski, który na mieleckie korty powrócił po dłuższej nieobecności. W kategorii open klasą dla siebie był Mateusz Czachor, który zwyciężył w znakomitym stylu, pokonując w finale Łukasza Pieniążka z Waltera Rzeszów 2:0 (21:6, 21:11), a trzecie miejsce wywalczył Dawid Rząsa.

W grach deblowych rozgrywanych również w formule "open" triumfowała w składzie Adam Bunio/Mateusz Czachor. Najlepszymi zawodnikami turnieju uznani zostali: trener Adam Bunio oraz jego podopieczny Mateusz Czachor, którzy wygrali swoje kategorie wiekowe i wspólnie wygrali grę podwójną.