Tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg z kompletem zwycięstw na koncie

Damian SZPAK [email protected]
Li Qian znów błysnęła formą, wygrywając dwie gry w Nadarzynie.
Li Qian znów błysnęła formą, wygrywając dwie gry w Nadarzynie. Piotr Szpak
W Nadarzynie marzono o tym, by przerwać zwycięską passę tarnobrzeskich tenisistek stołowych. Nie udało się, wszyscy, którzy byli obecni na meczu dwóch najlepszych drużyn sezonu zasadniczego jeszcze raz przekonali się o tym, kto rządzi w naszym kraju.

Start Nadarzyn - FORBET TARNOBRZEG 1:3.

Wyniki gier: Xu Jie - Zhao Xiao 0:3 (6:11, 9:11, 5:11), Yan Xiaoshan - Li Qian 1:3 (11:1, 5:11, 6:11, 13:15), Natalia Bąk - Kinga Stefańska 3:2 (12:10, 3:11, 5:11, 11:7, 12:10), Xu Jie - Li Qian 0:3 (6:11, 5:11, 8:11).

Pierwszy mecz obu drużyn wygrał Forbet 1:0 i przyjezdne sprawę pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej załatwiły już w pierwszej grze wczorajszego spotkania, w której na wielkie brawa zasłużyła Zhao Xiao. Popularny "Bobas" bez najmniejszych problemów pokonała reprezentantkę Polski Xu Jie. Drugi pojedynek rozpoczął się sensacyjnie, bowiem Chinka Yan Xiaoshan wygrała pierwszego seta z Li Qian w stosunku 11:1! "Podrażniona takim obrotem sprawy "Mała" zaczęła grać koncertowo, wygrywając trzy kolejne partie. Bliska wygrania z Natalią Bąk była Kinga Stefańska, która po trzech setach prowadziła 2:1, ale dwie ostatnie partie padły łupem zawodniczki z Nadarzyna. W ostatniej grze dnia Li Qian w trzech setach ograła Xu Jie. Dziś obie te zawodniczki wraz z Natalią Partyką i Klaudią Kusińską oraz trenerem Zbigniewem Nęckiem wyjeżdżają do Warszawy, gdzie jutro przejdą specjalistyczne badania lekarskie, a w środę wylecą na sześciodniowe aklimatyzacyjne zgrupowanie do Pekinu. W Chinach przebywać będą do 27 kwietnia, a dzień później polecą do Japońskiej Jokohamy, gdzie na przełomie kwietnia i maja uczestniczyć będą w indywidualnych mistrzostwach świata. Rozgrywki ligowe, play off i play out rozpoczną się 9 maja.

W pozostałych spotkaniach: Gorzovia Metbud Gorzów Wielkopolski - MKS TS Polkowice 2:3, Best-Chem Sochaczew - KU AZS AJD Częstochowa 3:1, Bronowianka Akropol Kraków - KU AZS AE Wrocław 2:3, Arbet Stawiguda - Rafaello Kazimierza Wielka 3:1.

10. Rafaello 18 0 9:54

W play off o mistrzostwo Polski (do dwóch wygranych) zagrają: Częstochowa - FORBET, Sochaczew - Start; w play out o utrzymanie (do dwóch zwycięstw): Rafaello - Wrocław, Arbet - Bronowianka. Pierwsze mecze u drużyn sklasyfikowanych niżej w tabeli rozegrane zostaną 9 maja.