Tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg zagrają w finale rozgrywek ekstraklasy

Piotr SZPAK, [email protected]
Zhao Xiao rozegrała w sobotę bardzo dobry pojedynek pewnie pokonując Chinkę Wang Xin. Marcin Radzimowski
Niespodzianki nie było i po pokonaniu rywalek z Częstochowy tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg awansowały do finału rozgrywek ekstraklasy. Zwycięstwo gospodyń przypieczętowała powracająca do wielkiej formy Kinga Stefańska

FORBET TARNOBRZEG - AZS ADJ Częstochowa 3:0, stan rywalizacji play off 2:0.

Wyniki gier: Li Qian Weronika Walna 3:0 (11:3, 11:6, 11:3), Zhao Xiao - Yang Xin 3:0 (11:4, 11:5, 11:4), Kinga Stefańska - Agata Pastor 3:1 (9:11, 11:8, 11:6, 11:8).
Pierwszy mecz rozegrany w środę w Częstochowie nasz zespół wygrał 3:2, częstochowianki bliskie były sprawienia niespodzianki, ale po tamtej przegranej jakby przestały wierzyć w wyeliminowanie najlepszej drużyny naszego kraju.

"DEMOLKA" NA POCZĄTEK

W pierwszym pojedynku Li Qian zrobiła sobie "spacerek" pokonując Weronikę Walnę w trzech krótkich setach. Częstochowianka bezradnie przyglądała się temu jak jej ataki spokojnie odpierała Li Qian. W trzeciej partii zniechęcona Walna sprawiała wrażenia jakby chciała, by jej obecność przy stole trwała jak najkrócej, popełniała błąd za błędem. Wydawało się, że więcej emocji czeka kibiców w drugim pojedynku, w którym zmierzyły się dwie Chinki Zhao Xiao i Yang Xin. "Bobas" rozegrała bardzo dobre spotkanie nie dając swojej rodaczce najmniejszych szans na odniesienie zwycięstwa.

KINGA W FORMIE

Najwięcej emocji przysporzyła trzecia i jak się później okazało ostatnia gra meczu, w której Kinga Stefańska pokonała Agatę Pastor. Pierwszy set, który był bardzo emocjonujący padł łupem częstochowianki, która w nerwowej końcówce wykazała więcej opanowania. Kinga szybko wyciągnęła odpowiednie wnioski i po dwóch setach było już 1:1. W kolejnych dwóch partiach zaciętej gry było sporo, ale decydujące słowo należało do tarnobrzeżanki.
- Kinga jest w formie, rozegrała najlepsze spotkanie w tym sezonie - skomentował występ swojej podopiecznej szkoleniowiec Forbetu, Zbigniew Nęcek.
W finale rozgrywek ekstraklasy drużyna Forbetu zagra z lepszym zespołem pary Start Nadarzyn - Best-Chem Sochaczew.