Czeszka Hana Bartoszova i Chinka Geng Ye opuszczają drużynę...

  Czeszka Hana Bartoszova i Chinka Geng Ye opuszczają drużynę tenisistek stołowych Forbetu Tarnobrzeg

  Piotr SZPAK szpak@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Do nowego sezonu tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg przystąpią w zmienionym składzie. Z naszych informacji wynika, że drużynę opuszczą Chinka Geng Ye oraz Czeszka Hana Bartoszova.
  Hana Bartoszova (pierwsza z lewej) i Geng Ye (z prawej, w środku Li Qian) odchodzą z drużyny mistrzyń Polski tenisistek stołowych Forbetu Tarnobrzeg

  Hana Bartoszova (pierwsza z lewej) i Geng Ye (z prawej, w środku Li Qian) odchodzą z drużyny mistrzyń Polski tenisistek stołowych Forbetu Tarnobrzeg. ©M. Radzimowski

  Trener, a jednocześnie menażer tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek, nie potwierdził ani jednak nie zdementował nam tych informacji, twierdząc, że o zmianach w drużynie poinformuje w odpowiednim czasie. Być może podczas czerwcowej konferencji prasowej.

  CZAS POŻEGNAŃ

  Z naszych informacji jednak wynika, że "Gienia", jak przez koleżanki z drużyny nazywana była Geng Ye oraz "Hanka", czyli Hana Bartoszowa, już pożegnały się ze znajomymi z Tarnobrzega. "Hanka" wyjechała w poniedziałek, "Gienia" leci razem z Zhao Xiao już w środę. Geng Ye przyleciała do Polski w celach szkoleniowych, chodziło o to, by była silną sparing partnerką podczas treningów dla Li Qian oraz pozostałych zawodniczek Forbetu. Podczas turnieju Top 12 w Dusseldorfie, który Li Qian wygrała, to właśnie "Gienia" przed każdym pojedynkiem "Małej" rozgrywała z nią gry, stosując różne style.
  - To bardzo dobra zawodniczka, jeśli chodzi o sprawy szkoleniowe. Potrafi grać różnymi stylami, to bardzo ważne w przygotowaniach do silnie obsadzonych imprez, w których występowała Li Qian - mówi trener Nęcek.

  SZUKANIE PIENIĘDZY

  Jeśli chodzi o Hanę Bartoszovą, to należała do najsympatyczniejszych zawodniczek tarnobrzeskiej drużyny, ale nie grała dużo. Dostawała jednak sporo szans, szczególnie w tym sezonie, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Kto przyjdzie w miejsce Geng Ye i Hany Bartoszovej? Jeśli sprawdzi się scenariusz z grą Forbetu w Lidze Mistrzyń, wtedy zastąpią je silne, wysoko sklasyfikowane na światowej liście rankingowej zawodniczki, niewykluczone, że skośnookie. Rozmowy w tej sprawie trwają.

  - Na razie myślę tylko o tym, jakim będę dysponował budżetem na nowy sezon. Sytuacja nie jest tak różowa, jak by się komuś mogło wydawać, ale jeśli pewne tematy wypalą, wtedy może być ciekawie - dodał Nęcek, który jako trener reprezentacji Polski wyjechał we wtorek z czterema zawodniczkami, w tym Kingą Stefańską z Forbetu Tarnobrzeg, do Mińska na międzynarodowe mistrzostwa Białorusi.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!