Nowe zawodniczki Forbetu Tarnobrzeg

/PISZ/
Magdalena Sikorska zagra w nowym sezonie w drużynie Forbetu Tarnobrzeg.
Magdalena Sikorska zagra w nowym sezonie w drużynie Forbetu Tarnobrzeg. fot. Adam Ligiecki
Magdalena Sikorska z Rafaello Kazimierza Wielka oraz Chinka Gu Wenjinng zostały nowymi zawodniczkami drużyny mistrzyń Polski tenisistek stołowych Forbetu Tarnobrzeg.

Magda Sikorska ma 22 lata, jest ofensywnie grającą zawodniczką, wychowanką klubu z Kazimierzy Wielkiej, ma już za sobą debiut w kadrze narodowej seniorek. Jest wicemistrzynią Polski juniorek w drużynie, wywalczyła też z zespołem Rafaello drugie miejsce w Pucharze Polski, była brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski w singlu oraz w deblu, grając w parze z Agatą Pastor. W minionym sezonie wystąpiła w 24 pojedynkach podczas spotkań ekstraklasy. Dziewięć z nich wygrała, a 15 przegrała.

Druga z nowych, Gu Wenjing ma zaledwie 16 lat, pochodzi z Chińskiej prowincji He-Bei, a więc z tej samej, co najlepsza zawodniczka tarnobrzeskiej drużyny Li Qian. Ma na swym koncie sukcesy w swej kategorii wiekowej. Awansowała do grona ośmiu najlepszych 16-latek prowincji He-Bei, a to już wyczyn nie lada.