Udany występ Grzegorza Sudoła w Reims

/DASZ/

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Wychowanek Stali Nowa Dęba Grzegorz Sudoł zajął drugie miejsce w chodzie na dystansie 5000 metrów, podczas zawodów, które rozegrane zostały we francuskim Reims
    Chodziarz z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł zaliczył udany występ we francuskim Reims

Chodziarz z Nowej Dęby Grzegorz Sudoł zaliczył udany występ we francuskim Reims ©M. Radzimowski

Nowodębianin uzyskał czas - 19.22,58 min, i przegrał jedynie z Francuzem Yoanem Denizem - 18.43,30, a na trzecim miejscu uplasował się Irlandczyk Jamy Costin - 19.38,52.
    - Warunki rywalizacji były bardzo dobre, start nastąpił o godzinie 21.30, nie było więc upału. Wrażenia niesamowite, drugi raz w życiu chodziłem przy świetle i bardzo mi się to spodobało - dzielił się z nami wrażeniami Grzegorz Sudoł.

Występ w Reims był dla naszego lekkoatlety przerywnikiem w zgrupowaniu reprezentacji Polski, które odbywa się w znanym wysokogórskim ośrodku francuskim, znajdującym się w Font Romeu.
    - Trenujemy tu bardzo mocno, wysiłek włożony w treningi na wysokości 1900 metrów nad poziomem morza mają przynieść efekt podczas moich najważniejszych w tym roku startów, które czekają mnie w sierpniu - dodał nowodębianin.

Grzegorz wraca z Font Romeu 29 lipca, a już 1 sierpnia wystartuje w mistrzostwach Polski seniorów, które rozegrane zostaną w Bydgoszczy, podczas których bronił będzie wywalczonego przed rokiem złotego medalu na dystansie 20 km. Później, dokładnie 22 sierpnia, Grzegorz wystartuje na dystansie 50 km podczas mistrzostw świata seniorów, które odbędą się w Berlinie.