Wielki sukces tenisistek stołowych Tarnobrzega

Piotr SZPAK [email protected]
Magdalena Sikorska zdobyła pierwszy punkt w meczu ligowym, w barwach tarnobrzeskiego zespołu P. Szpak
Tenisistki stołowe Forbetu-OWG Tarnobrzeg wygrały wczoraj w Polkowicach, a we wtorek wylecą do Sheffield na międzynarodowe mistrzostwa Anglii

W sobotę i niedzielę rozegrano odpowiednio 3 i 4 kolejkę ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Drużyna Forbetu-OWG Tarnobrzeg grała tylko raz, wczoraj w Polkowicach, bowiem spotkanie z Gorzovią Metbud Gorzów Wielkopolski rozegrane zostało awansem i zakończyło się wygraną naszego zespołu 3:1. Wczoraj mistrzynie Polski także triumfowały.

MKS TS Polkowice - Forbet-OWG Tarnobrzeg 0:3

Wyniki: Yu Ying - Zhao Xiao 1:3 (7:11, 6:11, 11:2, 9:11), Katarzyna grzybowiska - Li Qian 0:3 (4:11, 6:11, 9:11), lenka Harabaszowa - Magdalena Sikorska 1:3 (11:6, 5:11, 6:11, 10:12).
Mecz ustawiła pierwsza gra, w której zmierzyły się ze sobą Chinki Yu Ying oraz Zhao Xiao. Był to rewanż za ubiegłosezonowy pojedynek tych zawodniczek, który zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Yu Ying.

Skuteczny rewanż

Tym razem jednak niespodzianki nie było, bowiem Zhao Xiao przystąpiła do pojedynku bardzo skoncentrowana. Dwa szybko wygrane sety nieco jednak zdekoncentrowały "Bobasa", która przegrała trzecią partię, nie podejmując w niej praktycznie walki.
- Powiedziałem "Bobasowi", by przestała się denerwować i spokojnie grała to, co sobie zakładaliśmy przed meczem. Tak też zrobiła i wygrała czwartego seta. Zhao Xiao otworzyła nam drzwi do zwycięstwa wygrywając kluczową dla losów meczu grę - mówił po wczorajszym spotkaniu szkoleniowiec mistrzyń Polski Zbigniew Nęcek.

Udany debiut

W drugiej grze zmierzyły się ze sobą Katarzyna Grzybowska i Li Qian. Jak było do przewidzenia "Mała" wygrała w trzech setach. Następnie do stołu podeszły Czeszka Lenka Harabaszowa oraz debiutująca w meczu ligowym w barwach tarnobrzeskiego klubu Magdalena Sikorska. Pierwszego seta Magda przegrała i zanosiło się na jej trudną przeprawę w tym pojedynku. Jednak od początku drugiej partii Sikorska zaczęła grać szybko, pomysłowo, a co najważniejsze skutecznie. Najwięcej emocji było w czwartym secie, w którym zawodniczka gości zwyciężyła 12:10. Dodajmy, że jutro dwie zawodniczki tarnobrzeskiego klubu Li Qian oraz Kinga Stefańska wylatują do Sheffield, gdzie od środy rozgrywane będą międzynarodowe Mistrzostwa Anglii.

Wyniki 3 kolejki: Forbet-OWG Tarnobrzeg - Gorzovia Metbud Gorzów Wielkopolski 3:1, AZS AJD Częstochowa - Wanzl Nadarzyn 2:3, Gorce Nowy Targ - Bronowianka Kraków 0:3, AZS AE Wrocław - SKTS Sochaczew 3:1, Warmia Lidzbark Warmiński - MKS TS Polkowice 1:3.
Wyniki 4 kolejki. Bronowianka Kraków - Gorzovia Metbud Gorzów Wielkopolski 3:2, SKTS Sochaczew - Warmia Lidzbark Warmiński 3:1, AZS AJD Częstochowa - Gorce Nowy Targ 3:1, Wanzl Nadarzyn - AZS AE Wrocław 3:1.

1. FORBET 4 8 12:3
Nadarzyn 4 8 12:3
3. Bronowianka 4 8 12:6
4. Wrocław 4 4 8:9
5. Sochaczew 4 6 10:7
6. Polkowice 4 2 6:9
7. Gorzovia 4 2 8:9
8. Częstochowa 4 2 8:10