Dwa medale pływaka z Tarnobrzega podczas mistrzostw Europy w...

Dwa medale pływaka z Tarnobrzega podczas mistrzostw Europy w Islandii.

/PISZ/

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Jacek Czech odniósł piękny sukces zdobywając dwa medale podczas pływackich mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych, które rozegrane zostały w Islandii. ©M. Radzimowski

Zawodnik Integracji Tarnobrzeg Jacek Czech podczas rozegranych się w Reykjaviku Mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych zdobył dwa srebrne medale i tytuły wicemistrza Europy.

Pierwszego dnia zawodów na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zajął drugie miejsce z czasem 1.09,59 min., ulegając w finale jedynie Anglikowi Jamsenowi Andersonowi, który uzyskał czas 1.09,24.
    Szóstego dnia mistrzostw tarnobrzeżanin zdobył swój drugi srebrny medal zajmując tym razem drugie miejsce w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, pokonując ten dystans w czasie - 2.27,84, co jest jego nowym rekordem życiowym.
    Pierwszy był Rosjanin Dmitry Kokarev z czasem - 2.26,00. Obydwa wyścigi, które zakończyły się sukcesem zawodnika tarnobrzeskiej Integracji były bardzo pasjonujące gdyż do ostatniej chwili walka toczyła się u ułamki sekund.

Ostatniego siódmego dnia mistrzostw Jacek w finale wyścigu na dystansie 50 m grzbietem był 5 z czasem - 1.12,46, przegrywając walkę o srebny medal z Grekiem oraz Izraelczykiem o pół sekundy.

Był to pierwszy start Jacka w imprezie tej rangi, jest, więc to wielki sukces tarnobrzeskiego pływaka. Już w przyszłym roku będzie walczył w mistrzostwach świata w Holandii. Cały czas jednak już nie tak odległym celem są Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku. Trenerem Jacka Czecha od samego początku jego przygody z pływaniem, od 2004 roku jest tarnobrzeżanin Krzysztof Dydo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.