"Akademicy" rozbili Stal Stalowa Wola w Kielcach

Grzegorz Lipiec
Rozgrywający Stali Dawid Zaguła (z piłką) został zatrzymany w Kielcach przez obrońców AZS UJK. Łukasz Solski
W środowym meczu koszykarskiej drugiej ligi AZS UJK Kielce wygrało 91:62 ze Stalą Stalowa Wola. Podopieczni Bogdana Pamuły tym razem bezradni.

(Źródło: nowiny24.pl)

AZS UJK Kielce - Stal Stalowa Wola 91:62 (29:22, 22:14, 27:10, 13:16)
AZS:
Lewandowski 20, Szewczyk 16, Druszcz 12, Majchrzak 9, Osiakowski 9, Jagiełło 9, Nowakowski 8, Szwedo 6, Pawlak 2, Sprengel.
Stal: Kaczmarski 16, Zaguła 13, Konieczny 8, Tabor 8, Partyka 8, Łabuda 4, Pietras 3, Bandyga 2, Wojtanowicz, Pogoda.

Po łatwej wygranej w Łodzi koszykarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z kolejną niepokonaną ekipą w drugiej lidze. Tym razem nie udało się sprawić niespodzianki. AZS UJK Kielce od pierwszych minut grał pewnie w ataku i twardo w obronie. Jakub Lewandowski i Maciej Szewczyk prowadzili kielczan do wygranej. O ile pierwsza połowa była w miarę wyrównana, tak trzecia kwarta okazała się decydująca. Stal przegrała ten fragment 17 punktami i wtedy stało się jasne, że AZS wygra. W barwach Stali najwięcej punktów zdobył Leszek Kaczmarski.

W następnej kolejce Stal zagra na wyjeździe z Rosą Sport Radom. Ten mecz w sobotę, o godzinie 13.