Arcyważny mecz przed koszykarzami Stali Stalowa Wola

Grzegorz Lipiec
Przed drugoligową Stalą Stalowa Wola oraz trenerem Bogdanem Pamułą arcyważny mecz z Łódzkim Klubem Sportowym. Łukasz Solski
Drugoligowi koszykarze Stali Stalowa Wola w ostatni weekend przegrali wyraźnie z KK Warszawa. Lider rozgrywek nie pozostawił żadnych złudzeń.

Drugoligowi koszykarze Stali Stalowa Wola w ostatni weekend przegrali wyraźnie z KK Warszawa. Lider rozgrywek nie pozostawił żadnych złudzeń. Stal pierwsze punkty zdobyła pod koniec piątej minuty meczu. Do końca pierwszej kwarty naszej drużynie udało się jeszcze tylko dwukrotnie trafić do kosza i po 10 minutach warszawianie wygrywali 22:6. W połowie drugiej kwarty miejscowi mieli już 20 punktów więcej (30:10), a na początku czwartej odsłony wygrywali 30 punktami (68:38). Ostatecznie Stal zakończyła to spotkanie z 45 punktową stratą. Mimo tak wyraźnej przewagi nikt w Stalowej Woli nie będzie rozdzierał szat. Zielono-czarni mają już pewny awans do play-off.

Przewaga nad dziewiątą w tabeli drużyną Shmoolky Warszawa wynosi aż pięć punktów. Do końca części zasadniczej pozostały trzy kolejki. Teraz jednak trzeba rywalizować o jak najlepsze rozstawienie przed decydującą częścią sezonu.

Bardzo ważny jest najbliższy mecz Stalówki. We własnej hali drużyna trenera Pamuły zagra z Łódzkim Klubem Sportowym Szkoła Gortata Łódź. W ligowej tabeli obie ekipy dzielą dwa punkty. Łodzianie są wyżej i ewentualna wygrana da szansę Stali na walkę o czwarte miejsce. Mecz z ŁKS-em odbędzie się w sobotę, początek: godzina 18.