Kolejna porażka koszykarzy Siarki Tarnobrzeg stała się faktem

Piotr Szpak
Amerykanin Alex Welsh (z piłką) rozegrał przeciwko Polpharmie dobre spotkanie i zasłużył na pochwały. Grzegorz Lipiec
W kiepskim stylu przegrali we własnej hali rozegrany awansem mecz z Polpharmą Starogard Gdański koszykarze tarnobrzeskiej Siarki. Ulegli rywalom 62:77.

Nasza drużyna wygrała pierwszą i ostatnią kwartę. Były to wygrane skromne, za to druga i trzecia kwarta okazały się być zdecydowanie dla gości. Przed meczem najwierniejsi tarnobrzescy kibice liczyli na wygraną, ale prawda okazała się mało miła. Po meczu zadowoleni byli tylko zawodnicy drużyny ze Starogardu Gdańskiego.

Obawialiśmy się tego spotkania, bo widziałem Siarkę grającą bardzo dobrze ze Slam Stalą Ostrów Wielkopolski i stąd wzięły się nasze obawy. Siarka to drużyna, która ma mocno ograniczoną możliwość rotacji składem, ale ci zawodnicy, którzy wychodzą na boisko walczą z całych sił. Tak też było w tym meczu – mówił.

Szkoleniowiec rywali Siarki Mindaguas Budzinauskas. Po pierwszej przegranej przez gości kwarcie później grali oni już jak z nut. Na początku ostatniej ćwiartki przy wyniku 60:40 dla Polpharmy trener gości wprowadził na parkiet rezerwowych graczy.

- Rzadko jest taka możliwość, ale kiedy nasza wygrana nie była już zagrożona to postanowiłem z tego skorzystać i z tego faktu też jestem bardzo zadowolony – przyznał Budzianauskas.

W zupełnie innym nastroju był szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Pyszniak.

Na początku meczu graliśmy w miarę dobrze, ale od początku drugiej kwarty mnożyły się proste straty i rywale szybko na uciekli. Nie wszyscy nasi zawodnicy rozumieją na czym polega gra zespołowa – mówił coach tarnobrzeskiej drużyny.

- Nie możemy spuszczać głowy, tylko walczyć dalej. Nic innego nam nie zostało – zauważył młody gracz tarnobrzeskiego zespołu Piotr Pandura, który jako jeden z nielicznych zawodników Siarki zagrał dość dobrze.

A już w piątek tarnobrzeską drużynę czeka kolejny mecz w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki. Zmierzy się ona na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń.