Koszykarskie derby Podkarpacia dla Sokoła

Damian Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (w żółtych koszulkach)
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (w żółtych koszulkach) Grzegorz Lipiec
W środowym meczu pierwszej ligi koszykarzy Siarka Tarnobrzeg przegrała z Sokołem Łańcut 63:82 (19:20, 13:18, 13:24, 18:20).

Siarka: Zalewski 18 (1x3), Niedźwiedzki 13 (1x3), Sewioł 8, Nowicki 5, Stanios 5 (1x3) - Pabianek 8 (1x3), Gazarkiewicz 3 (1x3), Rypiński 3 (1x3)

Sokół:
Kulikowski 21, Klima 16, Karo-lak15(4x3), M. Zywert 14 (3x3), K. Zywert 4 - Parszewski 5 (1x3), Warszawski 4 (1x3), Ingłot 3, Blachowicz-Kiełb, Włodarczyk.

Mecz otworzył pięknym rzutem za trzy punkty Paweł Nowicki, a pierwsze punkty dla łańcucian po rzutach wolnych zdobył rutynowany Maciej Klima. Po chwili za trzy trafił Jakub Zalewski i Siarka wygrywała już 6:2. Goście zbytnio się tym nie przejęli i zdobyci siedem punktów z rzędu obejmując prowadzenie 9:6. Po chwili zza łuku przymierzył Piotr Niedźwiedzki i było 9:9. To było wszystko na co gospodarzem pozwolili koszykarze z Łańcuta. Sokół odje-chał miejscowym na osiem „oczek”, pro-wadząc 18:10, ale Siarkowcy wrzucili drugi bieg i kwarta otwarcia zakończyła się tylko jednopunktowym zwycięstwem łańcucian 20:19.

Początek drugiej kwarty był obiecujący, ale później goście radzili sobie coraz lepiej, natomiast zawodnicy Siarki jakby przestali walczyć w obronie. Bardzo dobrze grał Rafał Kulikowski, po którego trafieniach na 2,33 min przed przerwą ekipa z Łańcuta wygrywała 38:30. Pierwsze punkty drugiej połowy zdobył Maciej Klima i była to zapowiedź bardzo dobrej gry Sokoła. Po 25 minutach meczy goście wypracowali sobie już 15-punktową przewagę (53:38) i stało się praktycznie jasne kto wygra to spotkanie. Ostatnia „ćwiartka” byłą bardzo smutna dla tarnobrzeskich koszykarzy oraz ich kibiców.

W kolejny mecz pierwszej ligi drużyna Siarki zagra w sobotę ze Śląskiem we Wrocławiu. Początek tego spotkania o godzinie 20.