Koszykarze Stali Stalowa Wola pokonali lidera drugiej ligi

Sebastian Szpak
Koszykarze Stali Stalowa Wola zasłużyli na wielkie brawa
Koszykarze Stali Stalowa Wola zasłużyli na wielkie brawa Marcin Radzimowski
W sobotnim meczu drugiej ligi Stal Stalowa Wola wygrała z Żubrami Białystok 75:68 (19:11, 16:13, 20:21, 20:23).

Stal:** Zaguła 30 (2x3), Pietras 14 (4x3), Bandyga 13, Wojtanowicz 11, Łabuda – Chamera 5 (1x3), Baj 2, Konieczny.
Żubry: Wróblewski 23 (3x3), Misiewicz 13 (1x3), Zabielski 6, Szczerbaniuk 5 (1x3), Borowik – Kalinowski 10 (2x3), Wielechowski 7 (1x3), Monach 4, Niewiński.

Stal rozpoczęła kapitalnie i po 75 sekundach gry stalowowolanie wygrywali aż 6:0. Gracze lidera wyglądali na mocno zdezorientowanych. Białostoczanie powoli łapali właściwy rytm gry, ale Stal kontrolowała wynik i po punktach zdobytych przez Marcina Bandygę wygrywała 9:5. Kolejne minuty należały do gospodarzy. Po ładnej akcji dwa punkty zdobyły Kacper Chamera zwiększając przewagę naszego zespołu, który objął prowadzenie 13:5, a po chwili było już 10 punktów przewagi Stalowców, którzy wygrywali 17:7.

Kwartę otwarcia nasi wygrali w pełni zasłużenie 19:11, a druga ćwiartka rozpoczęła się od dwóch punktów zdobytych przez Jacka Wojtanowicza. Kibice nie szczędzili braw kiedy Dawid Zyguła popisał się akcję 2+1 i po 13 minutach Stal wygrywała 24:13. Dwie minuty przed przerwą Stal wygrywała 29:20, a na przerwę drużyny zeszły przy niespodziewanym, ale jak najbardziej zasłużonym prowadzeniu Stalówki 35:24. Najskuteczniejszym na parkiecie był gracz gospodarzy Dawid Zaduła, który zdobył aż 16 punktów.
Po trzech minutach i kolejnych punktach zdobytych przez Zagułę Stal wygrywała 44:31. Stal grała bardzo rozsądnie pilnując wyniku. Po trzech kwartach nasza drużyna wygrała 10 „oczkami” 55:45.

Na 4,05 przed końcem przewaga Stali zmalała do czterech „oczek” i było coraz bardziej nerwowo.
Kiedy przewaga naszej drużyny zmalała do dwóch punktów celny rzut za trzy punkty oddał Maciej Pietras i to był decydujący moment spotkania.

W kolejnym meczu drużyna Stali zagra na wyjeździe z ekipą Syntex Księżak Łowicz, a mecz rozegrany zostanie w niedzielę 11 marca, początek o godzinie 18.