Zasłużone pochwały dla koszykarzy Siarki

Grzegorz Lipiec
Center tarnobrzeskiej Siarki Zane Knowles dominuje na obu tablicach. To najlepszy zbierający oraz blokujący ekstraklasy. Grzegorz Lipiec
Koszykarze tarnobrzeskiej Siarki są doceniani za premierową wygraną na własnym parkiecie. Travis Releford oraz Zane Knowles trafili do piątki minionej kolejki.

Wygrana Siarki Tarnobrzeg nad TBV Startem Lublin sprawiła, że humory w szatni naszego zespołu są jeszcze lepsze. W podsumowaniach tej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki zawodnicy tarnobrzeskiego klubu zbierają zasłużone pochwały.

Do piątki kolejki według portalu Polskikosz.pl trafiła dwójka zawodników Siarki. To skrzydłowy Travis Releford oraz center Zane Knowles.

Travis w pierwszej połowie meczu ze Startem grał słabo, nie trafiał rzutów, ale to co wyczyniał w drugiej połowie było majstersztykiem. W trzeciej kwarcie zdobył 19 ze swoich 31 punktów. To on ciągnął drużynę z Tarnobrzega i dzięki niemu zawodnicy oraz kibice Siarki mogli cieszyć się z pierwszej wygranej w tym sezonie na własnym parkiecie. Taki wynik punktowy sprawił, że Travis jest obecnie drugim strzelcem ligi ze średnią 17,67 punktu na mecz. Ustępuje tylko Chrisowi Czerapowiczowi z Miasta Szkła Krosno - 18,5 punktu na mecz.

Kolejny z wyróżnionych to center Zane Knowles. Chyba warto zaryzykować stwierdzenie, że z nim w składzie, zamiast z Darienem Nelsonem-Henrym, Siarka miałaby o 2-3 wygrane więcej na koncie. W sobotę Zane miał 17 punktów i 18 zbiórek!

Jego średnie statystyki utrzymują się teraz na poziomie double-double i wynoszą odpowiednio: 12,7 punktu i 10,44 zbiórki na mecz. Zane to najlepszy zbierający oraz blokujący ekstraklasy. Średnia bloku na mecz to 2,0.

Najlepsze średnie w karierze osiąga rzucający obrońca zespołu Krzysztof Jakóbczyk, a imponuje swoją postawą Tomasz Wojdyła, który mając 39 lat na karku potrafi zagrać cały mecz na wysokim poziomie. Pod względem liczby minut spędzonych na parkiecie jest czwartym zawodnikiem ligi, a osiąga dodatkowo: 9,7 punktu i 7 zbiórki na mecz.