Niesamowity rzut przez całe boisko

Piotr SZPAK, <a href="mailto:szpak@echodnia.eu" target="_blank" class=menu>szpak@echodnia.eu</a>, Arkadiusz KIELAR, <a href="mailto:kielar@echodnia.eu

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Świetnie rozpoczęli sezon w pierwszej lidze nasi koszykarze, odnosząc zwycięstwa.

STAL STALOWA WOLA - Spójnia Stargard Szczeciński 88:70 (29:12, 18:27, 26:11, 15:20).

Stal: Partyka 17 (1x3), Pydych 14 (1x3), Prawica 12, Nikiel 8, Malcherczyk 5 - Jarecki 12, Grzyb 8, Lisewski 7, Szewczyk 4, Maj 1, Jadowski.

Spójnia: Prus 17, Gliszczyński 13 (3x3), Sudowski 5, Nizioł 4, Łukomski - Piechucki 21 (6x3), Pytel 6, Baszak 4, Polowy, Szatkowski.

Sędziowali: W. Bartocha z Kielc, K. Puchałka z Katowic, M. Żmuda z Tarnowa. Widzów 600.

W meczu ze Spójnią z bardzo dobrej strony pokazali się nowi w Stali - Rafał Partyka, Michał Nikiel i Adam Lisewski. Pierwszy świetnie rozgrywał i trafiał do kosza, w pierwszej kwarcie zdobył aż 14 punktów. Gospodarze dzięki pozostałym dwóm wymienionym nie muszą się już też bać o walkę pod koszem, bo mają w swoich szeregach "chłopów na schwał", którzy mierzą ponad dwa metry wzrostu i pod deskami nie mieli sobie równych. Dlatego Spójnia od początku nie miała szans, po 4 minutach było... 10:0. W Stali zagrał Roman Prawica, z bandażem na kontuzjowanej łydce, ciekawie zaprezentował się młody Jacek Jarecki i pozostali. Rywale tylko w drugiej kwarcie zbliżyli się do naszych, doprowadzając do wyniku 47:39. Dzięki Kamilowi Piechuckiemu, który trafiał "za trzy" jak automat.

SIARKA TARNOBRZEG - Sportino Inowrocław 92:85 (20:22, 15:19, 29:28, 28:16).

Siarka: Bielak 28 (6x3), Zych 19 (2x3), Marciniak 9 (1x3), Bochenek 9, Kardaś 9 (1x3) - Wall 10 (1x3), Grzegorzewski 8 (1x3), Gil.

Sportino: Szubarga 22 (2x3), Żytko 18 (2x3), Wichniarz 11 (2x3), Cywiński 6, Robak 6 - Gabiński 8, Małecki 8, Świderski 5 (1x3), Wiśniewski, Gromek, Majer.

Sędziowali: G. Łata, M. Godek z Lublina, J. Rzeszotarski z Warszawy. Widzów 400.

- Przyznam się, że kiedy nasi koszykarze przegrywali 10 punktami, nie wierzyłem w wygraną - krzyknął po meczu prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński, który wiwatował z innymi kibicami Siarki.

Gospodarze zasłużyli na wielkie brawa i to nie tylko dlatego, że wygrali. Grali bardzo ambitnie, a przy tym widowiskowo. Gwiazdą meczu był oczywiście Maciej Bielak, który niemiłosiernie "dziurawił" kosz rywali. Cichym bohaterem był Piotr Kardaś, który w ostatniej sekundzie pierwszej kwarty popisał się celnym rzutem przez... całe boisko. W 23 min gospodarze przegrywali 41:51, ale już trzy minuty później po "trójce" Krzysztofa Zycha prowadzili 60:57! Ostatnie minuty to już szaleństwo tarnobrzeżan na parkiecie i na trybunach!

W innych meczach: Tarnovia Tarnowo Podgórne - Górnik Wałbrzych 75:77, Start AZS Lublin - Sportowiec Częstochowa 73:80, Resovia Rzeszów - Znicz Pruszków 74:72, Zastal Zielona Góra - Politechnika Poznań 66:56, Basket Kwidzyn - Sokół Łańcut 65:63.