Wygrana "Stalówki", porażka Siarki

Arkadiusz Kielar, Piotr Szpak

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Srogi zawód sprawili koszykarze tarnobrzeskiej Siarki (z piłką Piotr Miś), którzy na inaugurację sezonu w pierwszej lidze, po słabej grze przegrali z Sudetami w Jeleniej Górze 58:76. ©M. Radzimowski

Na inaugurację sezonu w pierwszej lidze koszykarzy powody do radości mieli tylko kibice Stali Stalowa Wola, która wygrała u siebie z AZS Kalisz.

"Poległa" niespodziewanie w Jeleniej Górze Siarka Tarnobrzeg.

STAL STALOWA WOLA - AZS Kalisz 69:62 (18:14, 17:22, 27:8, 7:18).
    Stal: Czerwonka 19 (3x3), Partyka 10, Szpyrka 9 (1x3), Ucinek 6 (1x3), Lisewski 2 - Szczepaniak 10, Sobiło 6 (1x3), Pydych 5 (1x3), Juniak 2, Wołoszyn.

Kalisz: Dryjański 16 (1x3), D. Kalinowski 9 (1x3), Olejnik 9 (1x3), J. Kalinowski 3 (1x3), Morkowski - Buczyniak 13 (3x3), Zwolak 10, Malona 2, Krajewski, Poźniak.

Gdy w 27 minucie "stalowcy" prowadzili po "trójce" Adriana Czerwonki 53:41, tysiąc widzów wiwatowało.
    Wydawało się, że po pierwszych dwóch kwartach "w kratkę" nasi złapali rytm i rozjadą rywali. Ale w ostatniej odsłonie przydarzył się gospodarzom przedziwny przestój, który o mało nie kosztował ich wygranej.
    Przyjezdni, mała "filia" Zastalu Zielona Góra - z tego zespołu do Kalisza trafili Dariusz i Jarosław Kalinowscy, Łukasz Olejnik i Sławomir Buczyniak - doprowadzili do stanu 63:58 na cztery minuty przed syreną. Na szczęście w Stali trafił Czerwonka, trafił po kontrze Rafał Sobiło i sytuacja wróciła do "normy". W grze "Stalówki" cieszyła dobra postawa młodzieżowców i powrót po kontuzjach Pawła Pydycha i Michała Wołoszyna. Zabrakło jeszcze leczącego uraz Macieja Klimy.

Sudety Jelenia Góra - SIARKA TARNOBRZEG 76:58 (18:24, 21:14, 20:8, 17:12).
    Siarka: Krupa 14 (1x3), Miś 13, Baran 8 (2x3), Bąk 7 (1x3), Zych 3 - Marciniak 4, Szczytyński 4, Woźniak 3, Krakowiak 2.

Sudety: Grygiel 10, Samiec 10 (2x3), Wojdyła 10, Jankowiak 9 (1x3), Ł. Niesobski 9 (1x3) - Tomasiewicz 12, R. Niesobski 7, Czech 5, Matczak 4, Wilusz.

Siarka sprawiła wielki zawód. Widać przedsezonowe słabe występy niekoniecznie były spowodowane brakiem zgrania. Słabo zagrali Mariusz Wójcik i Krzysztof Zych, więcej można było oczekiwać po Piotrze Misiu, który jednak zdobył 13 punktów. Bartosz Krupa szybko złapał trzy faule i nie mógł angażować się w grę obronną. Słabszej postawy Siarki nie można tłumaczyć brakiem wartościowego młodzieżowca, bo Piotr Bąk zagrał przyzwoicie.

Po pierwszej wygranej przez nasz zespół kwarcie, w kolejnych górą byli gospodarze. Najlepszym graczem meczu był Tomasz Wojdyła, były koszykarz Stali i Siarki.
    W innych meczach: AZS Katowice - Żubry Białystok 69:86, MMKS Dąbrowa Górnicza - Big Star Tychy 64:75, ŁKS Łódź - Zastal Zielona Góra 90:91, Polonia 2011 Warszawa - Sokół Łańcut 75:58, MOSiR Krosno - Prokom II Sopot 90:63, Resovia Rzeszów - Znicz Pruszków 62:76.

16. Prokom II 1 1 63:90

Zespoły z miejsc 1-8 zagrają po rundzie zasadniczej w play off o awans, z miejsc 9-10 zapewnią sobie utrzymanie, z miejsc 11-16 zagrają w play out o utrzymanie.
    W następnej kolejce, 27 września: Żubry - STAL, SIARKA - Dąbrowa Górnicza.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.