Koszykarze Stali Stalowa Wola nie sprostali wicemistrzom Polski (zdjęcia, wideo)

/ARKA/
Koszykarze Stali Stalowa Wola (z piłką Jarryd Loyd) na inaugurację sezonu w ekstraklasie przegrali we własnej hali z Turowem Zgorzelec. Fot. Tomasz Jefimow
Na inaugurację sezonu w ekstraklasie nasz zespół przegrał we własnej hali z Turowem Zgorzelec 60:88.

Turów to wicemistrz Polski z ubiegłego sezonu, do Stalowej Woli przyjechali z zespołem ze Zgorzelca między innymi reprezentanci Polski: Adam Wójcik, Robert Witka, Krzysztof Roszyk. W "Stalówce", która do ekstraklasy wróciła po 11 latach, zadebiutowali między innymi Amerykanie: Jarryd Loyd, Demetrius Nelson i David Godbold.

Kibice wypełnili niemal w całości halę mieszczącą 1500 widzów i jak zwykle stworzyli wspaniałą atmosferę. Do dopingu zachęcał też "Demon", maskotka stalowowolskiej drużyny, której strój ufundowało Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola. Przed meczem widzowie uczcili minutą ciszy pamięć Pawła Pająka, zmarłego w tym roku koszykarskiego działacza "Stalówki". W przerwie doszło do licytacji piłki z podpisami Wójcika, Witki i Roszyka, którą wygrał kibic z Tarnobrzega, Stefan Skowron. Za piłkę wyłożył 700 złotych, a pieniądze te prezes Stali Stalowa Wola SA, Jacek Faraś, zdecydował się przeznaczyć na oprawy meczowe stalowowolskich kibiców.

Spotkanie Stali z Turowem toczyło się pod dyktando gości, chociaż w trzeciej kwarcie podopieczni trenerów Bogdana Pamuły i Leszka Kaczmarskiego potrafili zaskoczyć Turów, zaczęli tę odsłonę od prowadzenia 8:2. W ostatniej kwarcie zdecydowanie dominowali już jednak przyjezdni, których wspierała grupa głośnych kibiców.

- Cieszymy się z wygranej w Stalowej Woli, to było ważne zwycięstwo na początek sezonu - mówił 39-letni Adam Wójcik, którego żona Krystyna pochodzi z podstalowowolskiej Brandwicy i słynny koszykarz, gdy ma urlop, bywa w naszym regionie. Czy jest szansa, że zagra kiedyś w Stali, nie chciał jednak odpowiedzieć…

Stal Stalowa Wola - PGE Turów Zgorzelec 60:88 (12:20, 16:25, 18:15, 14:28).
Stal: Loyd 13 (1x3), Gabiński 13 (3x3), Andrzejewski 7, Godbold 7 (1x3), Partyka 2 - Nelson 10, Wołoszyn 8 (2x3), Mielczarek 0, Malczyk, Klima.
Turów: Wójcik 20, Gray 18 (2x3), Witka 17 (3x3), Wysocki 8, Deane 7 (1x3) - Leończyk 8, Roszyk 5 (1x3), Bochno 3, Strzelecki 2, Jarmakowicz, Chanas.

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Echa Dnia".