Łatwe zwycięstwo koszykarzy Siarki Tarnobrzeg. Piotr Miś...

Łatwe zwycięstwo koszykarzy Siarki Tarnobrzeg. Piotr Miś królował

Piotr SZPAK szpak@echodnia.eu

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z lewej Michał Baran, z prawej Piotr Miś), pewnie pokonali rywali z Wałbrzycha. ©Fot. M. Radzimowski

Tym razem pierwszoligowi koszykarze Siarki Tarnobrzeg nie zawiedli, pewnie pokonując we własnej hali rywali z Wałbrzycha. Najlepszym graczem meczu był center Siarki Piotr Miś, który królował przy tablicy tak w ataku, jak i w obronie.

Siarka Tarnobrzeg - Górnik Wałbrzych 82:67 (25:12, 14:15, 23:24, 20:16)

Siarka: Miś 19, Marciniak 18 (1x3), Czerwonka 17 (5x3), Baran 13 (1x3), Szpyrka 13 - Marculewicz 2, Rabka, Woźniak
    .
    Górnik: Sterenga 31 (2x3), Prus 4, Józefowicz 2, Buczyński, Pieloch - Bierwagen 13, Jakóbczyk 11 (1x3), Strochmiałek 4, Marczak 2, Grzywa, Ratajczyk.

Środek tygodnia i "plama", jaką w sobotę dali koszykarze Siarki przegrywając w Łańcucie spowodowała, że na trybunach zasiedli tylko najwierniejsi kibice zespołu, było ich tylko 300. Niestety, nie obejrzeli oni olśniewającego widowiska.

ŁADNIE I SKUTECZNIE

Najlepsza w wykonaniu gospodarzy była pierwsza kwarta. Po celnym wolnym Piotra Misia i akcji tego zawodnika 2+1 po minucie gry było 4:0 dla gospodarzy. Miejscowi grali wtedy bardzo ładnie, dobra obrona i szybkie ataki siały popłoch w szeregach zdezorientowanych wałbrzyszan. W 7 min. po kolejnym trafieniu bardzo dobrze grającego Misia było 21:10, a co najważniejsze nie dało się odczuć braku niedysponowanego Bartosza Krupy. Druga kwarta nie była już tak efektowna w wykonaniu miejscowych. Dobra gra trwała tylko do 16 minuty, kiedy to po trafieniu Zbigniewa Marculewicza było 37:20.

CHWILE NIEPEWNOŚCI

Bryndza w wykonaniu "Siarkowców" rozpoczęła się w drugiej i trwała przez całą trzecią kwartę. Nasi zawodnicy niepotrzebnie wdawali się w szarpaninę, przepychanki i zbyt szybko decydowali się na oddawanie rzutów z nieprzygotowanych pozycji. W pierwszej akcji czwartej kwarty za trzy trafił Marcin Sterenga i nasz zespół wygrywał tylko 62:53. Na więcej Górnikowi nasi gracze już jednak nie pozwolili, mimo, że grali już bez wysokich, Marculewicza i Misia, którzy "spadli" po pięciu przewinieniach.

W pozostałych spotkaniach: Zastal Zielona Góra - AZS AWF Katowice 75:58, MKS Dąbrowa Górnicza - Znicz Pruszków 86:78, Start Lublin - MOSiR Krosno 71:62, Big Star Tychy - Sokół Łańcut 68:75, Spójnia Stargard Szczeciński - Asseco Prokom II Gdynia 77:68, ŁKS Łódź - Żubry Białystok, Tempcold Warszawa - Sudety Jelenia Góra - przełożone.

1. Spójnia 3 6 265:211
    2. Dąbrowa 3 6 217:193
    3. Sokół 3 6 232:211
    4. Zastal 3 5 218:191
    5. SIARKA 3 5 243:233
    6. Znicz 2 4 153:133
    7. Krosno 3 4 191:187
    8. Big Star 3 4 234:237