Siódma z rzędu wygrana koszykarzy Siarki (zdjęcia)

Damian SZPAK [email protected]
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (w środku Bartosz Krupa) odnieśli wczoraj siódme z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi. Fot. Marcin Radzimowski
Po raz siódmy z rzędu wygrali wczoraj koszykarze Siarki, którzy w meczu ze Spójnią Stargard Szczeciński błysnęli charakterem. Gospodarze wystąpili w tym meczu bez kontuzjowanego Michała Marciniaka. W Siarce mile zaskoczył Kamil Uliasz.

Siarka Tarnobrzeg - Spójnia Stargard Szczeciński 72:67 (17:14, 14:16, 18:13, 23:24)
Siarka: Krupa 16 (3x3), Czerwonka 10 (1x3), Miś 10, Baran 7 (1x3), Szpyrka 3 - Marculewicz 14, Uliasz 10 (2x3), Woźniak 2.
Spójnia: Stokłosa 22 (6x3), Gruziński 13, Bodych 7 (1x3), Dłoniak 4, Koszuta 4 - Mazur 10 (2x3), Molenda 3 (1x3), Grzegorzewski 2, Dylik 2.
Kiedy w 6 minucie, po trafieniu Piotra Misia było 13:5 dla gospodarzy, wydawało się, że miejscowych czeka spacerek, tymczasem dwie minuty później, po "trójce" Marcina Stokłosy "siarkowcy" przegrywali 13:14. Koniec pierwszej "ćwiartki" należał już do Siarki, a drugie 10 minut było bardzo wyrównane, więc żadnej z drużyn nie udało się "odskoczyć" od rywala.

Początek drugiej połowy był w wykonaniu "siarkowców" wręcz piorunujący. Miejscowi bardzo dobrze grali w ataku, celnie też rzucali. Po 5 minutach trzeciej kwarty i celnym rzucie Bartosza Krupy za trzy punkty przewaga naszej drużyny wynosiła już 11 "oczek" - 45:34, ale zmalała ona przed ostatnią kwartą do sześciu punktów - 49:43. Początek ostatnich 10 minut znów należał do gospodarzy. Kiedy na 7,47 min przed końcem spotkania zza linii 6,25 dokładnie przymierzył Kamil Uliasz i było 57:46, losy meczu wydawały się przesądzone. Nic z tych rzeczy, Stokłosa zaczął dziurawić kosz gospodarzy i mecz trzymał w napięciu do ostatnich chwil.

W innych meczach: MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Prokom II Gdynia 77:60, Tempcold Warszawa - ŁKS Łódź 82:71, Start Lublin - Zastal Zielona Góra 72:89, Górnik Wałbrzych - Znicz Pruszków 100:89, MOSiR Krosno - Sudety Jelenia Góra 89:39, mecze: Big Star Tychy - AZS AWF Katowice i Sokół Łańcut - Żubry Białystok zostały przełożone.

1. SIARKA 9 17 702:624
2. Dąbrowa 9 17 694:614
3. Zastal 9 16 678:628
4. Sokół 8 14 632:589
5. ŁKS 9 13 699:650
6. Spójnia 8 13 628:588
7. Tychy 8 13 626:597
8. Krosno 9 13 619:591