Koszykarze "Stalówki" podbili stolicę!

Arkadiusz KIELAR [email protected]
Koszykarze Stali Stalowa Wola (z piłką Marius Kasiulevicius) wygrali z Polonią w Warszawie. fot. Marcin Radzimowski
Wielkie brawa dla koszykarzy Stali Stalowa Wola! Nasz zespół wygrał swój pierwszy mecz na wyjeździe w ekstraklasie w tym sezonie, ogrywając niespodziewanie Polonię w Warszawie.

Bogdan Pamuła, trener Stali Stalowa Wola:

- Cieszę się bardzo z naszej wygranej, zawodnicy wypełnili założenia taktyczne, jakie mieli wytyczone przed spotkaniem. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, pokazaliśmy szybką grę i to było kluczem do naszego zwycięstwa. Mamy powody do zadowolenia i oby tak dalej w kolejnych spotkaniach w ekstraklasie.

Polonia Warszawa - Stal Stalowa Wola 75:77 (17:18, 16:22, 27:12, 15:25).

Stal: Godbold 10 (1x3), Gabiński 9, Loyd 9, Partyka 7 (1x3), Miszczuk 2 - Wołoszyn 23 (5x3), Jarecki 10 (1x3), Klima 7, Malczyk, Kasiulevicius.

Polonia: Miller 22 (4x3), Hughes 15 (1x3), Bacik 11, Frasunkiewicz 9, Alexander 2 - Nana 15, Perka 1, Nowakowski, Łączyński, Czujkowski.

Ależ to były emocje! Stal przegrywała na początku czwartej kwarty 52:62, by rozpocząć znakomity pościg za miejscowymi. Bohaterem wśród gości był Michał Wołoszyn, który raził rywali "trójkami" i trafiał w ważnych chwilach, a wspierali go pozostali, w tym Michał Gabiński, po trafieniu którego nasi wyszli na prowadzenie 72:69 na półtorej minuty przed końcową syreną.

MOGĄ… SPRZEDAWAĆ

Końcówka rozgrzała kibiców do czerwoności, a nasi nie dali sobie odebrać wygranej mimo taktycznych fauli "Czarnych Koszul" w końcówce. Bił się w piersi były reprezentant Polski, Mariusz Bacik, który stracił piłkę w wyjątkowo ważnej chwili i jeszcze sędziowie odgwizdali mu nie sportowe przewinienie, bo pociągnął Davida Godbolda za koszulkę. Chociaż nasi mieli tradycyjne kłopoty z trafieniem "osobistych", wygrali dramatyczną końcówkę, na 1.7 sekundy rzucał jeszcze Amerykanin Eddie Hughes, ale spudłował…

Nasi koszykarze cieszyli się razem z grupą stalowowolskich kibiców, którzy licznie zjechali do stolicy i przez całe spotkanie głośno dopingowali zespół. Niepocieszony były trener "Czarnych Koszul", Wojciech Kamiński, wychowanek "Stalówki", który narzekał na słabą grę swoich podopiecznych.

- Jeżeli dalej będziemy tak "skoncentrowani" w kolejnych meczach jak ze Stalą, to możemy sobie najwyżej iść posprzedawać na bazarku koło naszej hali sportowej - komentował "Kamyk".

JEDNA SŁABSZA

A nasz zespół po końcowej syrenie cieszył się razem ze stalowowolskimi fanami. Zmartwieni byli kibice Polonii, którzy śpiewali między innymi "A wszystko te Czarne Koszule" na melodię "A wszystko te czarne oczy". Przed spotkaniem poleciała też piosenka "A wszystko to, bo ciebie kocham, Polonio", na melodię z kolei przeboju Ich Troje. Przed meczem była również chwila zadumy. Kibice minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego Roberta Zająca, związanego z koszykarskim zespołem Polonii.

Mecze w hali na ulicy Obozowej, gdzie gra Polonia, mają też ciekawą oprawę. W przerwie popisywali się między innymi żonglerzy, którzy z piłką do kosza potrafili zrobić niemal wszystko. Były też konkursy podczas długiej przerwy, w jednym z nich kibic rzucał do kosza z połowy boiska, a do wygrania było tysiąc złotych. Najważniejsze było jednak to, że hala w Warszawie okazała się dla Stali szczęśliwa.

Chociaż naszym znowu się przydarzyła jedna słabsza kwarta - trzecią przegrali aż 12:27, to jednak pokazali charakter. Już w pierwszych dwóch kwartach widać było, że jest duża szansa na wygraną, dzięki solidnej grze w obronie i szybkim kontratakom. W czwartej przyjezdni potwierdzili niedawne słowa trenera Stali, Bogdana Pamuły, że jeszcze nie raz będzie ich stać na niespodzianki.
1. Asseco 9 18 798:644
2. Anwil 9 17 758:692
3. Trefl 9 16 673:619
4. Turów 9 15 725:633
5. Znicz 8 14 599:563
6. Polpharma 9 14 668:645
7. STAL 9 13 664:722
8. Koszalin 9 12 683:718