Anna Sabat pobiegła na Bahamach

Grzegorz Lipiec
Polskim biegaczkom na Bahamach dopisywały humory. Anna Sabat (trzecia z prawej) wróciła z koleżankami do kraju. Resovia Rzeszów
Polki zajęły na Bahamach 4. miejsce na Mistrzostwach Świata w sztafet w biegu 4x800. W naszej drużynie pobiegła Anna Sabat z Resovii Rzeszów.

- Ania Sabat pobiegała na pierwszej zmianie - mówi Piotr Kowal, trener lekkoatletyczny w Resovii. - Spisała się całkiem dobrze. Ukończyła swoją zmianę z czasem 2:06.08 minuty, a na strefie zmian pałeczkę przekazała na czwartej pozycji, tuż za Kenijką.

Jak się później okazało była to najszybsza zmiana biegu - zawodniczka z USA ukończyła swoje 800 m w czasie 2:01:53. Po biegaczce Resovii do akcji wkraczały kolejno Paulina Minkiewicz-Łapińska (Podlasie Białystok), Martyna Galant (AZS Poznań) i na koniec kończyła Mistrzyni Europy na dystansie 1500 metrów - Angelika Cichocka (SKLA Sopot). Najbardziej doświadczona z Polek pobiegła najlepiej - jej międzyczas wyniósł 2:05,28 , a całkowity czas naszej reprezentacji 8:24,71. Nasza sztafeta wygrała z drużyną z Kenii ponad 6 sekund. - Dla Anki były to pierwsze międzynarodowe zawody - dodał Kowal. Najlepsze okazały się Amerykanki (8:16,36 ), które wyprzedziły Białorusinki (8:20,07) i Australijki (8:21,08 ).

Na podium stanęły dwie inne sztafety z Polski. Srebrne medale na 4x400 zdobyły biegaczki znad Wisły, a na tym samym dystansie brąz przypadł naszym biegaczom.

(Źródło:nowiny24.pl)