Bartłomiej Stój wicemistrzem Polski

Grzegorz Lipiec
Bartłomiej Stój z Victorii Stalowa Wola ma srebro Mistrzostw Polski w rzucie dyskiem. PZLA
Piękna niedziela dla Victorii Stalowa Wola. Bartłomiej Stój drugi w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w Bydgoszczy.

Podczas niedzielnej części zawodów na początek emocjonowaliśmy się finałem 800 metrów pań. Po pasjonującym finiszu bieg wygrała Angelika Cichocka. Drugie miejsce i srebro przypadło Joannie Jóźwik (wychowanka Victorii Stalowa Wola, obecnie biega w barwach AZS AWF Warszawa), która na metę wpadła z czasem 2:10.90. Brązowy medal o 0,05 sekundy przegrała Ania Sabat (wychowanka Sparty Stalowa Wola, obecnie zawodniczka Resovii Rzeszów). Oliwia Pakuła (Victoria) z czasem 2:13.15 zajęła siódme miejsce.

W finale 800 metrów panów Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba zajął ósme miejsce z czasem 1:54.87. Wygrał Marcin Lewandowski.

Swoją moc na mistrzowskiej imprezie pokazał nasz dyskobol Bartłomiej Stój. Zawodnik Victorii Stalowa Wola jest w wyśmienitej formie i udowodnił to w Bydgoszczy. Nasz zawodnik dwie pierwsze próby konkursowe miał spalone. W trzeciej rzucił dyskiem na odległość 61.38 metra i dawało to w tym momencie trzecie miejsce i brązowy medal. Kolejna próba - spalona. Piąte podejście nie było najlepsze - 59.59. Wreszcie w ostatniej próbie Stój posłał dysk na odległość 64.64 metra. Dzięki temu pokonał Roberta Urbanka i zdobył seniorskie wicemistrzostwo kraju! Zawody wygrał Piotr Małachowski.