Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola z sukcesami

Grzegorz Lipiec
W Victorii Stalowa Wola podsumowano kolejny rok owocnej działalności.
W Victorii Stalowa Wola podsumowano kolejny rok owocnej działalności. Archiwum klubowe
Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola podsumował kolejny udany sezon w wykonaniu zawodniczek i zawodników z tej organizacji. To był udany rok dla drużyny pod wodzą prezesa Stanisława Anioła.

Katolicki Klub Sportowy Victoria Stalowa Wola podsumował kolejny udany sezon w wykonaniu zawodniczek i zawodników z tej organizacji. Jak co roku podczas spotkania, oprócz licznie zgromadzonych zawodników, trenerów i działaczy klubu w sali znalazło się wielu gości, sponsorów, rodziców i sympatyków. Najlepszym wręczono puchary i nagrody. Oprócz zawodników dziękowano także trenerom i sponsorom, bez których działalność klubu nie mogłaby mieć miejsca. Jednym z najważniejszym sponsorów jest od lat Nadsański Bank Spółdzielczy z prezesem zarządu Stanisławem Kłapciem na czele. Obecny był także poseł na Sejm RP Rafał Weber, wielki przyjaciel sportu. Tak samo o sportowców dba Janusz Zarzeczny jako starosta powiatu stalowowolskiego.

Jaki to był rok dla Victorii? Kolejny raz ze świetnej strony pokazała się zdolna młodzież. Na przykład na Mistrzostwach Polski Juniorów w Przełajach Szymon Żywko zajął drugie, a Stanisław Lebioda trzecie miejsce. Małgorzata Cetnarska zdobyła mistrzostwo Polski juniorów w chodzie na 20 kilometrów, brąz na 10 km, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie sztafeta 4x400 metrów w składzie (Wanessa Krzyżewska, Emilia Dąbek, Agnieszka Dybka, Małgorzata Osiecka) zdobyła złoto. Zresztą Gosia Osiecka zdobyła na tej imprezie złoto na 400 metrów, a ma jeszcze na koncie dwukrotne halowe mistrzostwo Polski U-18, brązowy medal Mistrzostw Europy U-18. Mateusz Kopeć zajął trzecie miejsce w rzucie kulą wśród młodzików.

Srebro na Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansie 1500 metrów zdobyła Danuta Cieślak. W rankingu klubów województwa podkarpackiego stalowowolska Victoria zajęła drugie miejsce. Nieznacznie, zaledwie o kilka punktów wyprzedziła ją Resovia Rzeszów.

(Źródło: gk24.pl)