Szybki finał 800 metrów na mistrzostwach kraju. Srebrny medal Anny Sabat

Grzegorz Lipiec
Wychowanka Sparty Stalowa Wola Anna Sabat (w środku) ma halowe wicemistrzostwo kraju w biegu na 800 metrów. NaStadiony
Weekendowe Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Toruniu okazały się radosne dla wychowanki Sparty Stalowa Wola Anny Sabat.

Do finału biegu na 800 metrów pewnie zakwalifikowały się: Oliwia Pakuła (Victoria Stalowa Wola) - 2:09.74 oraz Anna Sabat (wychowanka Sparty Stalowa Wola, obecnie Resovia Rzeszów) - 2:10.14. Niestety odpadła Angelika Sarna (wychowanka Victorii, obecnie AZS-AWF Warszawa) - 2:15.12.

Zawodniczka CWKS Resovia awansowała do finału biegu na 800 metrów z piątym czasem. W finale pobiegła ten dystans najszybciej w swojej dotychczasowej karierze i z wynikiem 2:03.79 zajęła drugie miejsce. Do złota zabrakło 0.28 sekundy. Oliwia Pakuła ostatecznie zajęła czwarte miejsce z czasem 2:07.47 - to jej najlepszy czas w tym sezonie.

Anna Sabat pochodzi z Jeżowego w powiecie niżańskim. Od dwunastego roku życia rozpoczęła treningi w stalowowolskim klubie lekkoatletycznym Sparta. Na Uniwersytecie Rzeszowskim studiuje fizjoterapię i jest obecnie zawodniczką Resovii.

Warto dodać, że Ania zrezygnowała kilkanaście miesięcy temu z biegów przełajowych i skupiła się na dystansach 800 oraz 1500 metrów. Solidna praca przynosi efekty, bo w 2016 roku Ania zrobiła ogromny progres. Drugie miejsce na dystansie 3 kilometrów w czasie Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi w biegach przełajowych, trzecie miejsce na dystansie 1500 metrów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, czwarte miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkoatletyce w Bydgoszczy.

W biegu na 3000 metrów mężczyzn 16. miejsce z czasem 8:48.03 zajął Michał Wojciechowski z Klubu Biegacza Witar Tarnobrzeg.

Podczas Halowych Mistrzostw Polski, Grzegorz Sudoł (wychowanek Stali Nowa Dęba) odebrał brązowy medal, który zdobył podczas Mistrzostw Świata w Berlinie w 2009 roku w chodzie na 50 kilometrów. 21 sierpnia 2009 roku na trasie chodu wyznaczonej wzdłuż ulicy Unter den Linden w centrum Berlina Grzegorz Sudoł zajął czwarte miejsce. Po latach okazało się, że ówczesny „mistrz” - Sergiej Kirdyapkin był na dopingu.