Wymagające półmaratony za gorzyckimi biegaczami

Grzegorz Lipiec
Robert Pasieczny (na drugim stopniu podium) z Klubu Fartlek Gorzyce i Okolice.
Robert Pasieczny (na drugim stopniu podium) z Klubu Fartlek Gorzyce i Okolice. archiwum
W weekend biegacze z Klubu Fartlek Gorzyce i Okolice spędzili na dwóch półmaratonach. Jak się okazało oba zostały rozegrane w zupełnie innych, ale jakże trudnych warunkach.

W sobotę w czasie VI Półmaratonu Chmielakowego w Krasnymstawie żar lał się z nieba. Na około 600 startujących bieg ukończyło 524 osoby, a słuzby ratownicze miały mnóstwo pracy. Spośród biegaczy Fartleka Robert Pasieczny zajął dziesiąte miejsce z czasem 1:22:31, w kategorii M40 miejsce drugiej, w kategorii „Nauczyciele” miejsce drugie. Tomasz Wójcik - 22. pozycja z czasem 1:26:52, w kategorii M30 miejsce dziewiąte. W takim upale na trasie zgodnie z oczekiwaniami najlepiej poradzili sobie biegacze z Kenii, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca: Melly Edwin Cheryiyot (czas zwycięzcy 1:14:17), Rop Abel Kibet i Kimatai Willy Korir. Najlepszy z Polaków był czwarty na mecie Bartosz Ceberak z Lubartowa.

Na Półmaratonie Wtórpol, który odbył się w niedzielę w Skarżysku-Kamiennej Tomek Wójcik był z czasem 1:26:10 zajął 38. miejsce. Adam i Bożena Niesyn zaś rywalizowali na dystansie 10 kilometrów zajmując indywidualnie Adam - 19. miejsce, Bożena - 72. pozycja.

Tym razem biegacze musieli się zmagać z obfitymi opadami deszczu, a to też nie jest łatwe.

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)