Sokół wygrywa, remis w Nowej Dębie, porażka Stali Gorzyce

Piłkarze Sokoła Nisko (czerwone stroje) pokonali Izolatora Boguchwała. Krzysztof Nowaliński/Sport w Obiektywie
W podkarpackiej czwartej lidze w Wielką Sobotę powody do radości mieli przede wszystkim fani Sokoła Nisko. Ich drużyna pokonała Izolatora Boguchwała. Piotr Krawczyk uratował jeden punkt dla Stali Nowa Dęba.

Sokół Nisko - Izolator Boguchwała 2:0 (1:0)
Bramki:
Marcin Tur 31, Krystian Lebioda 51.

Sokół Nisko na własnym stadionie jest groźny dla każdego. Podopieczni Artura Lebiody udowodnili to w starciu z Izolatorem Boguchwała. Już w pierwszej połowie prowadzenie dał Marcin Tur, który w ostatnich spotkaniach jest silnym punktem zespołu. Po przerwie mocnego rywala dobił Krystian Lebioda. Ta porażka przekreśla praktycznie szanse Izolatora na skuteczne włączenie się do walki o mistrzostwo czwartej ligi.

Stal Gorzyce - Wisłok Wiśniowa 0:3 (0:1)
Bramki:
Janusz Wolański 42 z karnego, Kacper Sokołowski 57, Dawid Zimny 60.
Stal: Stachurski - K.Idec ŻK, B.Idec, Winiarski, Sierżęga - Bernaś (66 B. Leśniowski), Rutyna ŻK (85 D. Idec), Falasa (62 Mytyk), Świąder, Machowski - Pędlowski.

- Do 42 minuty było to wyrównane spotkanie, które nie zapowiadało naszej porażki. Nagle karny, tracimy bramkę do szatni, a w drugiej połowie nie potrafimy się podnieść. Szybko dostajemy kolejne dwa strzały i było po sprawie. Inna sprawa, że w drugiej połowie już nie wyglądaliśmy tak dobrze. Nasze ubytki kadrowe okazały się decydujące - mówi Janusz Hynowski, trener Stali Gorzyce. - Środowy mecz w Jaśle z Czarnymi urósł do rangi arcyważnego.

Stal Nowa Dęba - Czarni Jasło 1:1 (0:1)
Bramka dla Stali:
Piotr Krawczyk 90+2 z karnego.
Stal: Bujak - Karnat ŻK, Kotrych, Franczyk, Sz. Serafin CzK [90] - Milanowski, K. Wilk (86 M. Wilk), K. Serafin ŻK, Domagała (65 Panek), Krawczyk - Rębisz.

- Szybko stracona bramka sprawiła, że musieliśmy gonić wynik. Udało się zdobyć jeden punkt, kiedy to jeden z obrońców gości zagrał piłkę ręką w polu karnym. Jedenastkę w doliczonym czasie gry wykorzystał Piotr Krawczyk. Wcześniej za faul czerwoną kartkę obejrzał Szymon Serafin - przyznaje Andrzej Majdański, trener Stali Nowa Dęba.

Wyniki pozostałych spotkań: Start Pruchnik – Błękitni Ropczyce 1:3 (0:3), Wiktor Jabłoński 70 z karnego – Bartłomiej Rogala 18, Szymon Piwowar 32, Mariusz Wiktor 35 z karnego, Polonia Przemyśl – Głogovia Głogów Małopolski 4:1 (2:0), Krystian Kazek 41, Krystian Solarz 42, Paweł Piątek 72, Mateusz Wanat 90 – Patryk Wiącek 68, Sokół Sieniawa – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:0, Rzemieślnik Pilzno – Piast Tuczempy 1:1 (0:1), Szymon Adamski 52 – Hubert Wiącek 17, LKS Pisarowce – KS Wiązownica 1:4 (0:2), Orzeł Przeworsk – Igloopol Dębica 3:0 (0:0), Konrad Stępień 85, 90+2, Patryk Broda 66.